Obcy zatrzymany w rejonie szkoły

0
1561
reklama

Tajemniczy mężczyzna, który pojawił się w rejonie szkoły i częstował dzieci cukierkami został zatrzymany przez policjanta i strażnika miejskiego.

Na szczęście była to tylko inscenizacja przygotowana przez policjantów z żarskiej komendy. Funkcjonariusze  sprawdzili w praktyce zachowanie uczestników obozu detektywistycznego.

Czwartek (09.02) to kolejny dzień obozu detektywistycznego zorganizowanego dla dzieci przez  Zespół ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Żarach. Dzieci od poniedziałku zdobywały wiedzę i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa . Spotkały się z gośćmi zaproszonymi przez policjantów.   Małych detektywów odwiedzili m.in.  goście z Centrum Popularyzacji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego we Wrocławiu, policjanci ruchu drogowego, którzy opowiedział o swojej pracy oraz o bezpiecznych zachowaniach na drodze. Pełna emocji była także wizyta strażaków, którzy zaprezentowali sprzęt do ratowania osób oraz wóz strażacki , przeprowadzili również zajęcia z udzielania pierwszej pomocy z wykorzystaniem fantoma.  Dzieci bawiły się w teatr, odgrywały scenki sytuacyjne,  związane z występującymi zagrożeniami, wspólnie z policjantkom i strażnikiem miejskim  omówiły właściwe zachowania. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie korzystać z internetu.

W czwartkowy poranek przed szkołą pojawił się tajemniczy nieznajomy, który częstował dzieci cukierkami.  Został zatrzymany przez policjanta oraz strażnika miejskiego. Była to inscenizacja przygotowana dla małych detektywów.  Dzieci długo jeszcze dyskutowały na temat ,,obcego”, stworzyły nawet jego portret pamięciowy. To była doskonała okazja, aby przez taki przykład wytłumaczyć  naszym małym detektywom, jak powinni się zachować w sytuacji, kiedy nieznajomy częstuje je słodyczami.

Wszystkie konkursy, zabawy i spotkania z zaproszonymi gośćmi przygotowane przez policjantów mają na celu kreowanie wśród dzieci właściwych postaw wobec zjawisk łamania prawa oraz bezpiecznego zachowania w sytuacjach zagrożenia.

podkom. Aneta Berestecka

KPP w Żarach

                                                                                              

 

 

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ