Sportowe gwiazdy 2016

0
1809
reklama

Uroczyście ogłoszono wyniki plebiscytu sportowego organizowanego przez portal sportowezary.pl. Nagrody odebrali sportowcy i trenerzy działający w miejskich klubach.

– Zgodnie z uchwałą Rady Miasta nagradzamy wybitnych sportowców i trenerów za osiągnięcia w roku 2016 – mówi wiceburmistrz Olaf Napiórkowski. – Poza tym, nagradzamy już po raz drugi najlepszych w poszczególnych kategoriach plebiscytu sportowezary.pl.

Wiceburmistrz pogratulował osiągnięć oraz podziękował zawodnikom, trenerom, a także sponsorom.

– Sport jest ważną częścią życia naszego miasta – podsumował.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w sali konferencyjnej żarskiego ratusza. Wszystkich nagrodzonych w plebiscycie, a także zdjęcia prezentujące żarskie kluby sportowe obejrzeć można na planszach ustawionych przed głównym wejściem do urzędu miejskiego.

Podsumowanie plebiscytu sportowezary.pl

IMPREZA ROKU: 2. Dycha po Żarach i 2. Cross Górski po Zielonym Lesie

pozostali nominowani: Mistrzostwa Polski Muaythai Kadetów i Dzieci, Parkrun Żary, Żarska Liga Futsalu, 70-lecie Unii Kunice

MŁODZIEŻOWIEC ROKU: Norbert Maciejak (Chromik Żary)

pozostali nominowani: Miłosz Bielak (Agros Żary), Natalia Bielak (Agros Żary),  Michał Browczukowski (Agros Żary),  Adrian Cieślak (Agros Żary), Martyna Cieślak (Agros Żary), Marcin Czajkowski (Żarski Klub Sportów Walki), Laura Derej (Żarski Klub Sportów Walki), Bartosz Dorosz (Agros Żary), Nikola Drozdek (Agros Żary), Alicja Dudkiewicz (Agros Żary), Jakub Femlak (KS Promień Żary), Marcin Jung (Agros Żary), Jakub Karolewicz (Agros Żary), Waldemar Kowalski (Agros Żary), Eryk Klimek (Agros Żary), Karol Kucza (Żarski Klub Szachowy), Bartłomiej Kuczmarski (Agros Żary), Jakub Majdański (Agros Żary), Zuzanna Mistoń (Agros Żary), Mateusz Murias (Agros Żary), Zuzanna Matusiewicz  (Żarski Klub Sportów Walki), Denis Matuszewski (Unia Kunice Żary), Kamil Porzyński (Agros Żary),  Rafał Rutkowski (Chromik Żary), Kornel Siemaszko (Żarski Klub Sportów Walki), Kamila Skałacka (Klub Karate Kontra), Daniel Szwarc (Agros Żary), Kamil Trafas (Żarki Klub Sportów Walki), Emilia Żelazek (Agros Żary),

KLUB ROKU: Chromik Żary

pozostali nominowani: Agros Żary, Żary Klub Sportów Walki, Żary Runners Team,

TRENER ROKU: Dariusz Wisz (Agros Żary)

pozostali nominowani: Ryszard Dynowski (Agros Żary), Sebastian Końcowik (Klub Karate Kontra), Dawid Polok (Żarski Klub Sportów Walki), Łukasz Rubczyński (Chromik Żary), Łukasz Michalczewski (Żarski Klub Sportów Walki),

AMBASADOR ROKU: Iwona Matkowska

NAGRODA SPECJALNA: Damian Fedorowicz

SPORTOWIEC ROKU: Jakub Gałandziej (Agros Żary)

pozostali nominowani: Radosław Barcz (Chromik Żary), Dariusz Kalinowski (Chromik Żary), Waldemar Pitala (Żary Runners Team), Maciej Zembik (Żarski Klub Sportów Walki),

Nagrody za osiągnięcia sportowe w 2016 roku – podsumowanie działalności klubowej w Żarach

Drużyna Chromika U14 w składzie: Szymon Warchał, Norbert Maciejak, Patryk Oksiak, Dawid Dereziński, Marcin Lepko, Dawid Ardeli, Kacper Ekwiński, Leon Szleniecki, Adam Ghukasyan, Przemysław Nowicki, Bartosz Żukowski, Adam Kaczyński, Dawid Hylicki, Mateusz Chudzik, Michał Machulak, trenerzy: Radosław Magierski i Krzysztof Kamiński – awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski w kategorii U-14 – koszykówka mężczyzn

Norbert Maciejak (Chromik Żary) – I miejsce w Finale Ogólnopolskiego Turnieju Gortat Camp – koszykówka mężczyzn

Drużyna Chromika w składzie: Daniel Łyba, Norbert Maciejak, Mateusz Giergielewicz, Mateusz Polewiak, Jakub Koczan, Radosław Skubiński, Arkadiusz Szkudlarek, Hubert Owczarek, Radosław Kruczkiewicz, Adam Forysiuk, Rafał Rutkowski, Kacper Porada, Paweł Pawlikowski, Trener Łukasz Rubczyński, trenerzy – Tomasz Sobczak i Tomasz Górski, fizjoterapeuta Michał Drzewiński – awans do Ćwierćfinału i Półfinału Mistrzostw Polski  Kadetów – koszykówka mężczyzn

Nikola Drozdek (Agros) – Mistrzostwa Polski Młodziczek – złoty medal  – zapasy kobiet styl wolny, kat. 34 kg

Oliwia Charchalis (Agros) – Mistrzostwa Polski Młodziczek – brązowy medal – zapasy kobiet styl wolny, kat. 44 kg

Martyna Cieślak (Agros) – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – złoty medal – zapasy kobiet styl wolny, kat. 40 kg; Kadra Narodowa Kadetek – Turniej Międzynarodowy – złoty medal; I Puchar Polski Kadetek – złoty medal; II Puchar Polski Kadetek – złoty medal

Bartosz Dorosz (Agros) – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski – brązowy medal – zapasy mężczyzn styl klasyczny, kat. 130 kg

Kamil Porzyński (Agros) – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski – złoty medal – zapasy mężczyzn styl klasyczny, kat. 71 kg

Jakub Karolewicz (Agros) – Mistrzostwa Polski Juniorów – srebrny medal – zapasy mężczyzn styl klasyczny, kat. 55 kg

trener Ryszard Dynowski (Agros)

Jakub Majdański (Agros) – powołanie do kardy narodowej  kadetów – Mistrzostwa Europy Kadetów – zapasy mężczyzn styl klasyczny, kat. 58 kg

Eryk Klimek (Agros) – Mistrzostwa Polski Młodzików – brązowy medal  – zapasy mężczyzn styl klasyczny, kat. 73 kg

trener Łukasz Rubczyński (Chromik), trener Tomasz Sobczak (Chromik)

Rafał Rutkowski (Chromik) – Powołanie do reprezentacji Polski U-15

Kacper Zych (Klub Tenisowy Żary) – Zimowe Mistrzostwa Województwa Lubuskiego – brązowy medal w singlu i złoty medal w deblu, Letnie Mistrzostwa Województwa Lubuskiego – srebrny medal w singlu i złoty medal w deblu

Jan Kuźniar (Klub Tenisowy Żary) – Zimowe Mistrzostwa Województwa Lubuskiego – złoty medal w singlu i złoty medal w deblu

Daniel Białonoga (Klub Tenisowy Żary) – Zimowe Mistrzostwa Województwa Lubuskiego – brązowy medal w singlu i złoty medal w deblu, Letnie Mistrzostwa Województwa Lubuskiego – złoty medal w singlu i złoty medal w deblu

Jakub Gałandziej (Agros) – Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów – srebrny medal, bieg na 60 m, Mistrzostwa Polski Juniorów – srebrny medal w biegu na 100 m; Powołanie do Kadry Polski

trener Dariusz Wisz (Agros), trener Bogdan Kępiński (Agros)

Karol Kucza (Żarski Klub Szachowy) – I miejsce podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów w szachach błyskawicznych.                                              Andrzej Buczyński