Żary dziękują wolontariuszom z okazji ich święta (zdjęcia)

0
2622
reklama

W czwartek 7.12.2017 r. w sali Luna w Żarach odbyła się kolejna impreza pn. III Gala Żarskiego Wolontariatu z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, który przypada co roku 5. grudnia i obchodzony jest uroczyście na całym świecie.

Z tej okazji Burmistrz Miasta Żary  DANUTA MADEJ, zaprosiła wolontariuszy ponad 40 żarskich organizacji, którzy na co dzień pomagają charytatywnie ludziom w potrzebie lub tak jak Żarskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt „APORT”- krzywdzonym czy bezdomnym zwierzętom. Wyróżnienia i upominki otrzymało ponad 200 żarskich wolontariuszy, z których najstarszy  ma 95 lat, a najmłodszy – 5.
Gościem honorowym obchodów była znana aktorka pochodząca z Lubska JOANNA BRODZIK, która jest prezesem Fundacji Opiekun Serca i od wielu lat pomaga osobom niepełnosprawnym. Okazała się niezwykle sympatyczną i skromną osobą, która pięknie mówiła o potrzebie pomagania innym i cierpliwie pozowała do zdjęć z uczestnikami imprezy.
Wydarzenie uświetnił finalista ostatniej edycji programu „The Voice of Poland” ŁUKASZ ŁYCZKOWSKI ze swoim zespołem dając energetyczny rockowy koncert i wciągając publiczność do wspólnej zabawy. Po zakończeniu imprezy w holu Luny czekały na uczestników różne napoje i słodki poczęstunek.

Miłą pamiątką tego wydarzenia będzie z pewnością również zbiorowe selfie gości oraz wszystkich uczestników imprezy, które zrobił prowadzący Galę Michał Rudnicki.

MK, foto Gola Halina