Żarską koszykówkę dobrze się ogląda

3097

Trzecioligowy Chromik Żary w kolejnym meczu pokonał tym razem drużynę Chrobry XXI Kłodzko. Kibice mieli wiele powodów do radości.

Wynik meczu mówi wszystko o grze żarskich koszykarzy. Zwycięstwo 103:60 nie pozostawiło złudzeń, kto był lepszy na parkiecie. Spotkanie rozpoczęło się od dwunastopunktowej przewagi gospodarzy. Reprezentacja Kłodzka zdobyła wprawdzie dwupunktową przewagę w obrębie trzeciej kwarty, ale to za mało, żeby mówić o nawiązaniu równorzędnej walki. Bilans poszczególnych kwart wygląda następująco: 31:18, 22:11, 16:18, 34:13.

Dwa kolejne mecze Chromik rozgrywa na wyjeździe – 31 stycznia w Świdnicy, a 3 lutego w Kobierzycach. O wyniki tych spotkań kibice mogą być raczej spokojni, ponieważ obydwie drużyny zajmują obecnie dwa ostatnie miejsca w tabeli. Po dziesięciu meczach ligowych Chromik zajmuje trzecią pozycję, mając na koncie 9 zwycięstw i jedną porażkę. MKS Mazbud Szczawno i Zdrój i WSTK Wschowa są wyżej, ale mają już po 13 meczy na koncie.