Policjant z Żar wicemistrzem w Oyama Karate

3005

W Jeleniej Górze odbyły się XXIII  Mistrzostwa Polski Oyama Karate w Kumite. W najcięższej kategorii senior plus wystartował sierż.szt. Grzegorz Nowak i wywalczył Wicemistrzostwo. Policjant na co dzień służbę pełni w Komedzie Powiatowej Policji w Żarach.

Mistrzostwa Polski Oyama Karate w Kumite odbyły się w ubiegły weekend. Turniej odbył się w hali sportowej Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej, a organizatorem zawodów był  Jeleniogórski Klub Oyama. Na zawody zjechało  300 zawodników z 34 klubów z całej Polski. Wśród nich znalazł się sierż.szt. Grzegorz Nowak, który na co dzień pełni służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Żarach. Policjant trenuje w Lubskim Klubie Sportowym  Oyama Karate, tą sztuką walki zajmuje się już od 25 lat. Od 8 lat niebrał udziału w  zawodach, a do regularnych treningów powrócił od niedawna. W turnieju  wystartował w najcięższej  kategorii senior plus  pow. 80 kg i wywalczył podium. Jest znakomitym i doświadczonym zawodnikiem i pomimo długiej przerwy został  Wicemistrzem Polski Oyama Karate w kumite.

Oyama Karate – to pełnokontaktowy  styl karate,  szybkie przemieszczanie się, wyprzedzanie ataku przeciwnika i zejścia z linii ciosu wraz z równoczesnym kontratakiem. Policjant walczył w  kategorii Knockdown, w której ochraniacze zakłada się na golenie i stopy.   Dozwolone są kopnięcia frontalne na głowę (również kolanem).

Gratulujemy Panu Grzegorzowi i życzymy dalszych sukcesów!!!