Paweł Szaja Mistrzem Polski Służb Mundurowych w MMA

3168

LUBSKO | W Toruniu odbyły się VI Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w MMA. Na podium stanął Policjant z Komisariatu Policji w Lubsku, mł. asp. Paweł Szaja, który wywalczył I miejsce.

W sobotę i niedzielę, 13 i 14 października po raz szósty  w Arenie Toruń odbyły się  Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w MMA. Organizatorem zawodów był klub sportowy KSM Team w Toruniu. Mieszane sztuki walki to bardzo  widowiskowy sport, który dostarcza wielu emocji. Uczestnicy walczą w klatce, stosując  wszystkie techniki dozwolone w innych sportach walki bez broni.   Do rywalizacji w zawodach mogli przystąpić przedstawiciele wszystkich służb  m.in.  funkcjonariusze Policji, Służby Ochrony Państwa, Służby Więziennej, Straży Granicznej,   żołnierze, strażacy,  i celnicy. Turniej zorganizowany został na wysokim poziomie, a zawodnicy uczestniczący w nim występują na imprezach organizowanych przez największe federacje takie jak KSW oraz FEN. Na zawodach w tym roku  nie mogło zabraknąć utalentowanego i utytułowanego policjanta z Komisariatu Policji w Lubsku- mł. asp. Pawła Szaji, który wystartował w kategorii do 73 kg i zdobył I miejsce. Został więc Mistrzem Polski Służb Mundurowych w tej kategorii. Swoje finałowe starcie stoczył w niedzielę z ubiegłorocznym zwycięzcą. Walka ta została uznana  za najlepszą walkę turnieju!

Mł. asp. Paweł Szaja  sztuki walki trenuje już od 13 lat, a dyscypliną mieszanych sztuk walki zajmuje się od 7 lat. Na swoim koncie ma wiele sukcesów  na arenie ogólnopolskiej.  W ubiegłym roku  w Toruniu  zdobył III miejsce, a w 2015 r. wywalczył srebro. Znaczące sukcesy odnosi także w innych dyscyplinach. 22 września 2018 r. w Luboniu odbył się VIII Puchar Polski No Gi Jiu Jitsu 2018. To największa impreza tego typu organizowana w Polsce.  Paweł  wystartował w kategorii masters purpurowe pasy i zdobył trzecie miejsce stając na podium.

źródło: KPP Żary