Policjanci zatrzymali sklepowego włamywacza

980
fot. Lubuska Policja

ŻARY | Policjanci z żarskiej komendy w toku prowadzonych czynności zatrzymali 28-latka, który podejrzany jest o kradzież z włamaniem do jednego ze sklepów, a także odzyskali skradzioną gotówkę.

W minionym tygodniu do żarskiej jednostki wpłynęło zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do jednego ze sklepów w Żarach. Sprawca zabrał gotówkę w kwocie 3700 zł oraz papierosy o wartości blisko tysiąca złotych. Do zdarzenia miało dojść w nocy z 2 na 3 maja.
W wyniku podjętych działań policjanci zatrzymali podejrzanego o dokonanie tego przestępstwa. 28-letni mieszkaniec Żar trafił do policyjnego aresztu. Przy mężczyźnie funkcjonariusze znaleźli skradzioną gotówkę, a podczas przeszukania w miejscu zamieszkania kilka paczek papierosów oraz narkotyki. Przeprowadzony test wykazał, że jest to marihuana. Zgromadzony materiał w tej sprawie pozwolił przedstawić 28-latkowi zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi za to do 10 lat pozbawienia wolności. Kara dla podejrzanego może być surowsza, ponieważ działał on w warunkach recydywy.
Decyzją Prokuratury Rejonowej w Żarach wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru.

kom. Aneta Berestecka