Kobieta z Żagania golfem „cysterną” kradła paliwo

4378

Do pierwszej kradzieży doszło w Gozdnicy. Na tamtejszej stacji paliw skradziono 200 litrów oleju napędowego o wartości prawie 1 tys. złotych.

Drugi złodziejski incydent  miał miejsce w Iłowej, gdzie skradziono ponad 130 litrów oleju napędowego, wartego ponad  600 zł .

Ustalono, że sprawcy kradzieży podjeżdżali na stacje paliw golfem na niemieckich numerach rejestracyjnych  i tankowali paliwo do beczek umieszczonych w aucie. Po zatankowaniu samochód odjeżdżał bez uiszczenia opłaty za paliwo. Postępowanie w tej sprawie zostało umorzone z powodu niewykrycia sprawcy tego czynu.

Pomimo umorzenia dochodzenia, policjanci nadal prowadzili działania zmierzające do ustalenia sprawców  tych przestępstw. Kilka dni temu policjanci z Iłowej uzyskali informację o jednym ze sprawców tej kradzieży. Okazało się, że osobą podejrzewaną o kradzieże paliwa jest 24-letnia kobieta zameldowana w Żaganiu, która została zatrzymana  do wyjaśnienia sprawy. Kobieta usłyszała zarzuty dotyczące dwóch kradzieży cudzego mienia. Policjanci ustalają jeszcze drugą osobę, współsprawcę tych przestępstw.. Za kradzież cudzego mienia grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. MK foto. KPP Gorzów Wlkp

ZOSTAW ODPOWIEDŹ