Śmierć w płomieniach

3252

Tragedią zakończył się pożar w Chudzowicach, w gminie Trzebiel. Pomimo godzinnej reanimacji nie udało się uratować 45-latka.

Płomienie zauważono około godziny 21.00. Pożar trawił dom od środka. Przybyli na miejsce strażacy z jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Żarach oraz ochotnicy z pobliskich miejscowości od razu stwierdzili, że sytuacja jest wyjątkowo dramatyczna. Z okna oraz otwartych drzwi wejściowych do budynku wydostawał się gęsty dym. W trawionym przez ogień budynku znajdował się mężczyzna oraz butla z gazem w kuchni. Najważniejszą sprawą było dotarcie do mężczyzny. Strażacy przedostali się przez strefę dużego zadymienia. Dotarli do pomieszczeń bezpośrednio objętych pożarem. Odnaleźli poszkodowanego w łazience i ewakuowali go na zewnątrz.

Pomimo szybko przeprowadzonej akcji ratunkowej nie udało się uratować 45-latka. Już w momencie wyniesienia z budynku był nieprzytomny. Nie pomogła również godzinna reanimacja przeprowadzona przez przybyłe pogotowie ratunkowe. Lekarz stwierdził zgon.

O godzinie 22.00 strażacy opanowali już pożar. Dogasili pożar oraz sprawdzili teren kamerą termowizyjną w poszukaniu źródeł ognia. Około północy wszelkie działania służb zostały zakończone.  W trwającej ponad trzy godziny akcji ratowniczej udział brało łącznie dziewięć zastępów straży pożarnej, zaangażowanych w akcję było 29 strażaków.
Sprawą zajmuje się prokuratura. Przyczyna pożaru nie została jeszcze ustalona.

Teresa Juźko

foto https://www.facebook.com/straz.zary/?fref=ts

ZOSTAW ODPOWIEDŹ