Włamywacze oskarżeni

2963

Wielomiesięczne śledztwo szprotawskich policjantów zakończyło się sukcesem. Pięć podejrzanych o włamania i kradzieże osób usłyszało przeszło trzydzieści zarzutów.

Prokuratura Rejonowa w Żaganiu i policjanci z Komisariatu Policji w Szprotawie zakończyli sprawę dotyczącą kilkudziesięciu włamań, kradzieży i przestępstw narkotykowych. Śledztwo dotyczyło przestępstw dokonanych w okresie od stycznia do maja 2015r.

Oskarżeni to mężczyźni w wieku od 23 do 39 lat. Czterech z nich pochodzi z terenu powiatu żagańskiego. Jeden z podejrzanych pochodzi z Nowej Soli. Właśnie ten mężczyzna był już w przeszłości karany i usłyszał zarzuty popełnienia przestępstw w warunkach recydywy. Również ten mężczyzna usłyszał zarzuty sprawstwa kierowniczego – kierowania wykonaniem szeregu włamań przez pozostałych podejrzanych, polecając ich dokonanie, a także dostarczając informacji na temat obiektów włamania.

Mężczyźni podejrzani są o włamania do sklepów, garaży, salonu gier, spółdzielni mieszkaniowej, domu jednorodzinnego – skąd zginęła biżuteria i inne rzeczy o wartości 22 tys. złotych – usiłowania kradzieży stalowych elementów konstrukcji dachu o wartości 50 tys. złotych, kradzieży samochodu osobowego i handlu narkotykami.- Akty oskarżenia przeciwko pięciu mężczyznom trafiły już do sądu. Za kradzieże z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. – informuje podinsp. Sylwia Woroniec z żagańskiej Policji.

Teresa Juźko

ZOSTAW ODPOWIEDŹ