Okradziony i pobity do nieprzytomności

3658

Dyżurny Komisariatu Policji w Lubsku otrzymał zgłoszenie o leżącym mężczyźnie, który został pobity przez nieznanych sprawców. Do zdarzenia doszło w nocy 6 maja br. w centrum Lubska.

Funkcjonariusze ustalili na miejscu, że nieznani  mężczyźni bili i kopali mężczyznę tak długo, aż utracił przytomność. Zabrali mu saszetkę z dokumentami i zegarkiem.  Z nadgarstka  zdjęli drugi  zegarek i uciekli. Następnie nieopodal miejsca rozboju saszetkę z dokumentami porzucili. Kilka dni później, w dniach  9 i 10 maja br., policja zatrzymała podejrzanych o dokonanie tego przestępstwa. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów mieszkańcom powiatu żarskiego w wieku 32 i 27 lat. Utracone rzeczy funkcjonariusze znaleźli w jednym z lombardów. Jeden z zegarków sprawca oddał do naprawy do  zakładu zegarmistrzowskiego. Zatrzymani podejrzani są również o dokonanie kradzieży z włamaniem  do samochodu, z którego zabrali antenę oraz cb radio. Do zdarzenia tego doszło również tej samej  nocy.

W piątek, 11 maja sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żarach i zastosował wobec obu  mężczyzn trzymiesięczny areszt. Podejrzanym grozić nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

MK