Kradzież roweru pod szkołą

2818

Jasień | W czwartek 19.09 br. do policjantów z Posterunku Policji w Jasieniu  wpłynęła informacja o kradzieży roweru. 10-latek przyjechał nim do szkoły i pozostawił jednoślad niezabezpieczony.

Złodziej od razu skorzystał z okazji i ukradł warty 1600 zł rower. Odjechał nim w nieznanym kierunku. Po otrzymaniu zgłoszenia o kradzieży   policjanci  zaczęli poszukiwania. Dobre rozpoznanie i wiedza dzielnicowego przyczyniły się do tego, że już po niespełna 3 godzinach od otrzymania zgłoszenia, funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego o kradzież oraz odzyskali mienie. Sprawca okazał się 25-letni mieszkaniec pow. żarskiego .

Warto zapamiętać kilka podstawowych zasad, aby uniknąć takich i podobnych jak opisana sytuacji. Kiedy wchodzimy do sklepu, nawet tylko na przysłowiowe 5 minut- przypnijmy rower za ramę do stojaka na rowery. W koszyku lub bagażniku nie pozostawiajmy toreb z zakupami, portfeli, czy torebek. Złodziej na pewno skorzysta z łatwego łupu, jakim są tak pozostawione rzeczy. Przypominajmy również naszym pociechom, aby używały zapięć i zabezpieczeń do  rowerów wybierając się do kolegi, sklepu, czy do szkoły .

MK