Sportowa rywalizacja na orliku w Mirostowicach Dolnych

2863

W sobotę, 21.09.2019 r na Orliku w Mirostowicach Dolnych odbyły się zawody sportowe kobiet i mężczyzn. O godz. 10.00 na boisko wybiegli oldboye którzy rywalizowali o Puchar Orlika w piłkę nożną.

W zmaganiach udział wzięło cztery drużyny. System rozgrywek ustalono na grę „każdy z każdym”, 2 x po 10 minut. Po zaciętej i emocjonującej walce wyłoniono końcową klasyfikację :

I miejsce – Czarni Żagań

II miejsce – Hayduk Żary

III miejsce – Bobry Nowogród Bobrzański

IV miejsce – Mirostovia Mirostowice Górne

Wyłoniono również najlepszego zawodnika turnieju – Roman Orlikowski ( Czarni Ż. ) oraz najlepszego bramkarza – Jacek Maślak

O godz. 12.00 do rywalizacji w konkurencjach sportowych przystąpiły panie, które rywalizowały w trzy-osobowych zespołach. Organizator przygotował 8 konkurencji które sprawdzały szybkość, celność i pomysłowość zawodniczek. Po dwóch godzinach zmagań ustalono klasyfikację końcową. Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Katarzyna Czabaj, Julita Przychodzeń, Joanna Bejnar.

I miejsce – Kuniczanki

II miejsce – Łazanki

III miejsce – Mundial

IV miejsce – Rusałki

Organizator zawodów Animator Orlika Jarosław Rusak wręczył upominki dla najlepszych drużyn i zaprosił na kolejne zawody. Należy dodać że pomimo dużego zaangażowania zawodniczek i zawodników obyło się bez żadnych kontuzji. Fundatorem nagród i poczęstunku były Gmina Żary oraz Fundacja Orły Sportu.

MK, źródło Jarosław Rusak