Czy 13-letni Szymon Socha z Żar pojedzie na Mistrzostwa Europy? Można mu w tym pomóc

747
fot. nadesłane

SPORTY WALKI | Młody talent. Tak najkrócej można określić młodego Szymona, który zakwalifikował się do udziału w Mistrzostwach Europy Muaythai IFMA, które odbędą się 13 lutego 2022 roku w tureckim Istambule. Ale taki wyjazd kosztuje.

Żarski Klub Sportów Walki, w którym Szymon trenuje i doskonali swoje umiejętności, ogłosił internetową zbiórkę pieniędzy na wyjazd swojego młodego zawodnika do Turcji. Potrzeba 5 tys. złotych. Do 12 stycznia udało się zebrać nieco ponad 3,3 tys. Już tak niewiele brakuje, aby Szymon w tak młodym wieku mógł realizować swoje marzenia. Każdy może wpłacić dowolną kwotę, od 10 zł w górę.

– Szymon Socha to czołowy zawodnik w Polsce w swojej kategorii, w minionym roku był nie do zatrzymania na ringach i matach wygrywając wszystko w czym brał udział, m.in. Mistrzostwa Polski, Puchar Polski, Mistrzostwa Dolnego Śląska – mówi trener Dawid Polok. – Ma ostatnią okazję do startu w kategorii do 14. roku życia podczas tych mistrzostw, które już 13 lutego odbędą się w Istambule. Szymona można już było oglądać podczas gali zawodowej HFO na TVP Sport, gdzie świetnym stylu reprezentował Żary. Prosimy o wsparcie młodego sportowca, który będzie miał w przyszłości możliwość reprezentowania Polski na Igrzyskach Olimpijskich – dodaje.

ATB