Żarska firma SWISS KRONO „Ambasadorem Meblarstwa”

817
fot. ARMG

ŻARY | Tytuł „Ambasador Meblarstwa w kategorii Społeczna Odpowiedzialność Biznesu” decyzją Rady Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli otrzymała firma SWISS KRONO sp. z o.o. z siedzibą w Żarach.

Uroczystość wręczenia Ambasadorów Meblarstwa miała miejsce 15 września 2021 podczas VI Ogólnopolskiego Kongresu Meblarskiego, który odbywa się w ramach Międzynarodowych Targów Poznańskich DREMA 2021. Wyróżnienie – Ambasador Meblarstwa w kategorii Społeczna Odpowiedzialność Biznesu – otrzymały firmy, które w sposób szczególny zaangażowały się w pomoc w walce z koronawirusem. Nagrodę wręczył Jan Szynaka, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli.

– Od samego początku czynnie włączyliśmy się w walkę z epidemią koronawirusa, uważając to za coś niezmiernie ważnego. Wsparcie finansowe przekazaliśmy szpitalom w Żarach, Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim i Poznaniu. Z przekazanych środków zakupiono niezbędne dla funkcjonowania tych placówek urządzenia medyczne i wyposażenie, którego w owym czasie bardzo brakowało – informuje Maciej Karnicki, prezes SWISS KRONO sp. z o.o.

Wsparcie od żarskiego SWISS KRONO otrzymały następujące placówki: 105. Kresowy Szpital Wojskowy w Żarach, Szpital na Wyspie w Żarach, Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze, Wielospecjalistyczny Szpital w Gorzowie Wielkopolskim, Ortopedyczno–Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny w Poznaniu.

Oprócz wsparcia szpitali SWISS KRONO czynnie wspierało lokalne inicjatywy żarskich społeczników, którzy na własną rękę organizowali materiały i szyli maseczki dla różnych służb zaangażowanych w walkę z COVID-19. Działania te były szczególnie ważne podczas pierwszej fali pandemii.

29 stycznia 2021 r. w podzięce za trud i ogromne poświęcenie wszystkim osobom zaangażowanym w walkę z pandemią firma SWISS KRONO zorganizowała Koncert Noworoczny pt. „Niech kwitnie nadzieja w Nas”, który był nadawy online na całą Polskę.
– Od ponad 20 lat aktywnie działamy na płaszczyźnie Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, dobroczynność, wsparcie kultury, edukacji i lokalnego sportu to nasze kluczowe obszary działania we współpracy z lokalną społecznością. Bardzo dziękujemy za przyznane wyróżnienie – informuje Maciej Karnicki, prezes SWISS KRONO sp. z o.o.

ARMG