Psychopata urządził ofierze piekło

4041
freeimages.com

Mężczyzna powiatu żarskiego w wieku 33 lat upatrzył sobie ofiarę, której przez ponad pół roku zafundował piekło.

Ofiarą była  niczemu winna kobieta. Natarczywy 33-latek nękał uporczywie ofiarę telefonami o rożnych porach dnia i nocy. Nieustannie wysyłał jej sms-y, nachodził w miejscu zamieszkania, wyzywał, groził kobiecie  i śledził ją. Ostatecznie dopuścił się do naruszenia nietykalności cielesnej kobiety. Wykręcał jej ręce, szarpał za włosy, bił po twarzy i popychał. Kobieta poprosiła o pomoc policję. Sprawą zajęła się żarska prokuratura. Prokurator skierował do sądu akt oskarżenia. Sprawcy grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności .

Opisane zachowanie mężczyzny można nazwać stalkingiem. Tego typu przestępstwa występują najczęściej w kontekście rodzinnym i partnerskim. Mogą one występować również w środowisku pracy, bądź stosunkach sąsiedzkich. Często zachowanie takie przejawia wobec osoby płci przeciwnej tak zwany „cichy wielbiciel”. Jeżeli ktoś znajomy z twojego otoczenia bądź osoba, której w ogóle nie znasz przejawia wobec ciebie takie zachowania, nie czekaj zgłoś to na policję. Oto klika podpowiedzi jak skutecznie walczyć z nękaniem/stalkingiem:

  • Przede wszystkim wyraź swój sprzeciw w stosunku do osoby nękającej. Pokaż jej, że nie życzysz sobie żadnych kontaktów z jej strony.
  • Nie wdawaj się z nią w żadne rozmowy i dyskusje. Nie odpisuj na wiadomości, nie odbieraj telefonu.
  • Zabezpieczaj dowody. Zachowaj wszelki wiadomości sms, e-mial, wiadomości wysyłanych za pomocą portali społecznościowych.
  • Wystąp do operatora o udostępnienie bilingów rozmów.
  • Nagrywaj rozmowy.
  • O każdym incydencie powiadamiaj policję.

MK