Odzyskali zmywarkę, zanim zorientowano się, że została skradziona

913
fot. KPP Żary

ŻARY | Dzięki dzielnicowym z żarskiej komendy nowy sprzęt AGD powrócił do właściciela, a trzy osoby podejrzane o jego kradzież zostały zatrzymane i usłyszały zarzuty. Za kradzież może im grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

W minionym, tygodniu dzielnicowi z żarskiej komendy pełniąc służbę obchodową, na jednej z ulic w Żarach zauważyli osoby, które pchały na wózku nowy, zapakowany sprzęt AGD. Policyjny nos podpowiadał funkcjonariuszom, że raczej nie został on przez nich
zakupiony. Mundurowi wylegitymowali dwóch mężczyzn i kobietę, ponieważ osoby te nie potrafiły w racjonalny sposób wytłumaczyć skąd mają zmywarkę i dokąd z nią idą.

Funkcjonariusze skontaktowali się telefonicznie z pobliskimi sklepami ze sprzętem AGD, po chwili wszystko było już jasne. W jednym z nich pracownik po sprawdzeniu potwierdził, że brakuje jednej zmywarki. Dopiero przed chwilą dotarła ona do sklepu i nie była jeszcze rozpakowana. Przyjechał na miejsce legitymowania i po sprawdzeniu numerów seryjnych potwierdził, że to brakujący egzemplarz.

Trzy osoby, 36-letnia kobieta i dwaj mężczyźni w wieku 43 lat zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Kolejnego dnia zostali przesłuchani, usłyszeli zarzuty kradzieży. Może im grozić do 5 lat pozbawienia wolności. Dzięki dzielnicowym odzyskane mienie wróciło do właściciela.

komisarz Aneta Berestecka
Komenda Powiatowa Policji w Żarach