Charytatywnie nie tylko w Żarach

862
Kupując książeczkę, pomagasz chorym dzieciom. fot. ARMG

Ewa Kołodziejczyk realizuje kolejny pomysł, by zebrać pieniądze dla chorych dzieci. Wszystko po to, aby z akcją dotrzeć do szerszego grona osób.

– To kampania objazdowa, która ma służyć informacji i promocji działań Stowarzyszenia „Żar Serca”, a przede wszystkim sprzedaży książek, z których dochód przeznaczamy dla naszych podopiecznych – mówi Ewa Kołodziejczyk, autorka charytatywnych bajek
o przygodach jaszczurki Cziczi. – Dzięki firmom, które nas wspierają, mogliśmy być w tym roku w wielu różnych miejscach.

Pieniądze z obecnej akcji trafiają na konta czwórki dzieci.

– Wspieramy Julię Kołodziejczyk, chorującą na Zespół Patau, która nie widzi i nie słyszy, Wiktorię Postawską cierpiącą na chorobę genetyczną, oraz Kacperka i Gabrysia którzy urodzili się z porażeniem mózgowym – mówi szefowa stowarzyszenia „Żar Serca”. – Kampania mogła być zrealizowana dzięki wspaniałym firmom – Swiss Krono, zalewradkow.pl, salony optyczne EDOR, Shark Paweł Jasiński, Korda Apartments Świnoujście, Lubuski Urząd Marszałkowski oraz wiele innych.

W tym roku stoiska promocyjne stowarzyszenia pojawiały się na wybrzeżu, od Świnoujścia do Kołobrzegu. Książeczki sprzedawane były też w Ochli, czy w nowosolskim Parku Krasnala. Ale to nie koniec. Takie stoiska będą się jeszcze pojawiać, na przykład 13 września ponownie w Ochli.

– Chcę też przekazać nasze książeczki do szpitali, gdzie przebywają mali pacjenci, aby oderwały je od stresów, jakie tam przeżywają – mówi Ewa Kołodziejczyk.

Do tej pory sprzedało się już kilka tysięcy książek, co jest na pewno wymierną pomocą dla chorych dzieci. I sprzedają się nadal, podczas różnego typu akcji charytatywnych. Można je też zamówić w internecie, choćby na prezent dla dziecka.

Książeczki to nie tylko forma cegiełki z przeznaczeniem na konkretny cel. To także, oprócz wydźwięku charytatywnego, promocja czytelnictwa wśród dzieci. To również informacja dla wszystkich, którzy przekazują jeden procent swojego podatku, komu akurat można pomóc.
Warto przypomnieć, że ostatnia opowieść o jaszczurkowych przygodach rozgrywa się na terenie województwa lubuskiego – promuje ciekawe miejsca, które z pewnością warto odwiedzić nie tylko na stronach książki.

Powstały trzy części bajki charytatywnej. Każdy może taką książeczkę kupić z myślą, że w ten sposób pomaga chorym dzieciom.
Więcej informacji na temat działań stowarzyszenia oraz możliwości zakupu książeczek dla dzieci znaleźć można na stronie www.zarserca.pl, a także na profilu facebookowym stowarzyszenia – facebook.com/PomaganiePrzezCzytanie/.

Andrzej Buczyński

– Bez wsparcia sponsorów, a przede wszystkim Swiss Krono, działalność stowarzyszenia nie mogłaby być prowadzona w takiej formie, jak to ma miejsce teraz – mówi Ewa Kołodziejczyk. fot. ARMG