Uratował życie kobiecie

612
młodszy aspirant Tomasz Fudali. fot. KPP Żary

ŻARY | Dzielnicowy skierowany przez dyżurnego do miejsca zamieszkania kobiety, która chciała odebrać sobie życie zadziałał błyskawicznie, by nie dopuścić do tragedii. Wyważył drzwi i wszedł do mieszkania. Tam udzielił kobiecie pomocy przedmedycznej do czasu przybycia pogotowia.

W sobotnie popołudnie, 7 listopada, młodszy aspirant Tomasz Fudali pełnił służbę na terenie Żar. Od kilku dni przejął nowe obowiązki, został dzielnicowym. Policjantem jest już kilkanaście lat i dobrze wie, że kiedy w grę wchodzi ludzkie życie liczy się każda minuta.
Tego dnia otrzymał informację od dyżurnego, że kobieta chce odebrać sobie życie. Funkcjonariusz natychmiast udał się pod wskazany adres, jednak na miejscu ustalił, że kobieta nie może tam mieszkać, ponieważ mieści się tam budynek instytucji. Przekazał tą informację dyżurnemu, który ustalił nowy adres. Dzielnicowy natychmiast udał się do jej miejsca zamieszkania kobiety. Drzwi były zamknięte, kobieta nie reagowała na prośby o otworzenie ich. Nie tracąc cennego czasu policjant wyważył je i wbiegł do środka. Na szczęście pomoc przyszła na czas. Policjant natychmiast udzielił kobiecie pomocy przedmedycznej i za pośrednictwem dyżurnego wezwał pogotowie ratunkowe. Ratownicy udzielili pokrzywdzonej fachowej opieki.
Profesjonalne i natychmiastowe działanie dzielnicowego sprawiło, że wszystko zakończyło się szczęśliwie.

kom. Aneta Berestecka