Pościg na „osiemnastce”

3706

Polscy i niemieccy policjanci ścigali kierowcę, który uciekał skradzionym w Niemczech Audi A4

 

Informację o jadącym w kierunku granicznej Olszyny, skradzionym w Niemczech Audi A4, otrzymał w środę (7 marca), w godzinach porannych dyżurny żarskiej jednostki. Informację przekazali funkcjonariusze z Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku,

Dyżurny natychmiast skierował w ten rejon patrol z Posterunku Policji w Łęknicy. Policjanci błyskawicznie udali się na drogę K-18, gdzie włączyli się do pościgu, który prowadzili już policjanci niemieccy. Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, jadąc tuż za uciekającym. Po krótkim pościgu, wykorzystując odpowiedni moment, kiedy Audi zostało zablokowane z jednej strony przez niemieckich funkcjonariuszy, a z drugiej przez nadjeżdżający samochód ciężarowy, dokonali błyskawicznego zatrzymania mężczyzny, który kierował autem. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach, funkcjonariusze potwierdzili, że Audi A4 jest kradzione. Kradzieży samochodu wartego ponad 40 tys. złotych dokonano na terenie Niemiec najprawdopodobniej w nocy 6 marca. Odzyskane auto zostało zabezpieczone na policyjnym parkingu. Wróci do prawowitego właściciela. Kierujący autem, 50-letni mieszkaniec Katowic, został zatrzymany w policyjnym areszcie.

– Mężczyzna usłyszał już zarzut paserstwa za co może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. – informuje podkom. Aneta Berestecka. oficer prasowy KPP w Żarach.

PaS, fot. KPP Żary