Areszt za liczne kradzieże samochodów i sprzętu elektrycznego

1858
foto Policja Lubuska

Żary, Żagań | Na przełomie czerwca i lipca br. żarscy i żagańscy policjanci odnotowali kilka kradzieży samochodów oraz włamań do pomieszczeń gospodarczych, z których ginęły elektronarzędzia i części samochodowe.

Niestety, w większości przypadków skradzione pojazdy, to te, w których właściciele pozostawili kluczyki oraz dowód rejestracyjny. Pomimo, że znajdowały się na ogrodzonej posesji, to i tak padły łupem złodziei.

Zgłoszenia o kradzieży napływały do policji m.in. z Bronowic, Dąbrowy Łużyckiej, Kałek, Iłowej. Łupem przestępców podały auta różnych marek, w tym: Audi, Opel, Mazda, Ford. Kradziono również części samochodowe, elektronarzędzia, radia samochodowe, olej napędowy w zbiornikach. Szacowana łączna suma strat to blisko 100 tys. zł.

Praca policjantów z żarskiej komendy doprowadziła do zatrzymania 29- i 34-latka, podejrzanych o kilka kradzieży. W ich sprawie zebrano materiał dowodowy pozwalający na przestawienie 7 zarzutów. Część przedmiotów udało się odzyskać. Pozostałe w wyniku działania podejrzanych uległa zniszczeniu na skutek m.in. podpalenia lub dewastacji. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec zatrzymanych mężczyzn areszt, w którym podejrzani spędzą najbliższe trzy miesiące.

MK, źródło KPP Żary