Trefny sport

661
fot. KPP Żary

POWIAT ŻARSKI | W efekcie działań policjantów i funkcjonariuszy straży granicznej zabezpieczono ponad 300 par sportowego obuwia, na którym bezprawnie umieszczone było logo znanych firm.

We wtorek, 15 września, policjanci z Żar zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej przeprowadzili wspólne działania z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Tuplic na jednym z przygranicznych bazarów. W efekcie zabezpieczyli ponad 300 par butów sportowych, na których bezprawnie umieszczone było logo różnych znanych marek. „Trefny” towar do sprzedaży na jednym ze stoisk handlowych oferował 46-letni mieszkaniec powiatu żarskiego. Rzeczy na pewno nie trafią już do obrotu.
Łącznie szacunkowa wartość oryginalnych odpowiedników zabezpieczonego obuwia to co najmniej 83 tys. złotych. Mężczyzna został już wstępnie przesłuchany. Policjanci prowadzą postępowanie w tej sprawie.

Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej:
Art. 305.
1. Kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towar podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
2. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełnienia przestępstwa określonego w ust. 1 stałe źródło dochodu albo dopuszcza się tego przestępstwa w stosunku do towaru o znacznej wartości, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.

kom. Aneta Berestecka