Będzie, będzie wesoło

4524

SIENIAWA ŻARSKA | „Ściernisko” się rozkręca. Znamy już termin i gwiazdy, jakie wystąpią w tegorocznej edycji imprezy kabaretowej.

– Jesteśmy już po spotkaniu z inicjatorem tego wydarzenia, czyli Robertem Motyką z kabaretu „Paranienormalni” – mówi wójt gminy Żary Leszek Mrożek. – Tak jak poprzednio, będziemy wspierać tą inicjatywę, bo jest to też promocja naszej gminy – podkreśla.

„Ściernisko” w Sieniawie Żarskiej odbędzie się 26 maja, a na scenie wystąpią kabarety: „Paranienormalni”, „Chyba”, „Nowaki” oraz duet Mikołaj Cieślak i Rafał Zbieć z „Kabaretu Moralnego Niepokoju”. Gwiazdy polskiej sceny kabaretowej przyjadą do Sieniawy za sprawą pochodzącego z tej miejscowości Roberta Motyki.

Cztery występy to około 3,5 godziny dobrej zabawy. Jak zapewnia wójt, gmina postara się zapewnić jak najwięcej miejsc siedzących. Przypomnijmy, że impreza odbywa się pod gołym niebem, co można też niejako wyczytać z jej nazwy. Można powiedzieć, że w ubiegłym roku było mnóstwo ludzi. Można założyć, że tegoroczny program występów przyciągnie jeszcze więcej widzów. Wybierając się do Sieniawy warto pomyśleć o składanym krzesełku.

Na placu za remizą zorganizowane zostaną stoiska gastronomiczne, a obok jest też plac zabaw dla dzieci, więc dzieci nie będą się nudzić.

– Cieszę się, że impreza po raz kolejny dojdzie do skutku – mówi Leszek Mrożek. – „Ściernisko” będzie wpisane w kalendarz polskich imprez kabaretowych, a poza tym są wstępne przymiarki do tego, aby przyjechała tu telewizja i nagrywała wszystkie występy. Życzyłbym sobie, aby nasza gmina poprzez Sieniawę pojawiła się na mapie polskich kabaretonów i była kojarzona tak jak Mrągowo, Lidzbark, Ostróda, czy Koszalin. Widzę, że Robertowi bardzo zależy na jego rodzinnej miejscowości – dodaje wójt.

Leszek Mrożek martwi się tylko o jedno – czy będzie pogoda. Ale przecież miłośników wesołej zabawy tak naprawdę nic nie jest w stanie odstraszyć.

Ubiegłoroczna impreza przyciągnęła wielu chętnych na dobrą zabawę.

Andrzej Buczyński, fot. UG Żary