230 lat minęło. Akcja i konkurs dla mieszkańców Żar

963
Burmistrz Danuta Madej zachęca mieszkańców do wzięcia udziału w akcji związanej z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja. fot. Andrzej Buczyński

ŻARY | Burmistrz Miasta Żary Danuta Madej i Muzeum Pogranicza Śląsko-Łużyckiego, zapraszają mieszkańców miasta do wzięcia udziału w akcji „230 słów o Konstytucji 3 Maja”.

O co chodzi w tej akcji? Wyjaśnia to Małgorzata Cegielska, dyrektor żarskiego muzeum.

Rok 2021 jest Rokiem Konstytucji 3 Maja. Wkrótce będziemy obchodzić 230. rocznicę jej uchwalenia. Mamy przygotowanych 230 słów o Konstytucji 3 Maja, które złożone w całość utworzą tekst. Chcielibyśmy, aby każde słowo lub kilka słów, zostało zaaranżowane przez kolejne osoby. Kartki ze słowami można trzymać lub położyć w jakimś miejscu w Żarach. W naszej akcji chodzi o to, aby zrobić zdjęcie i wysłać na nasz e-mail. Konkretne słowa przydziela Muzeum, a reszta zależy już od Waszego pomysłu. Wszystkie zdjęcia zostaną wywołane i ułożone w kolejności, aby powstały zdania o Konstytucji 3 Maja. Czy uda nam się zachęcić do akcji żaran? Sami jesteśmy tego ciekawi. Mamy jednak nadzieję, że mieszkańcy nie zawiodą i chętnie wezmą udział, zapisując się na kartach lokalnej historii. Wśród wszystkich uczestników akcji rozlosujemy upominki.

W ramach akcji, dodatkowo, można wziąć udział w konkursie fotograficznym. Wszyscy chętni muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy. Ale to tylko dodatkowa opcja. Zdjęcie kartki ze słowem nie musi być zgłaszane do konkursu.

Jak uzyskać kartkę ze słowem potrzebnym do wykonania zdjęcia? Można przyjść po nią do muzeum, zadzwonić lub napisać, aby otrzymać ją pocztą elektroniczną w wersji do wydrukowania. Można też poprosić o przesłanie pocztą tradycyjną.

Termin nadsyłania zdjęć upływa 27 kwietnia, o godz. 12.00. Losowanie upominków dla uczestników akcji odbędzie się 4 maja. Przewidziano również dodatkową nagrodę dla autora zdjęcia, które będzie miało najwięcej polubień. Muzeum opublikuje wszystkie nadesłane zdjęcia w galerii na swojej stronie facebookowej.

Więcej szczegółów, w tym regulaminy i formularz zgłoszeniowy, znaleźć można na stronie internetowej muzeum.

ATB