Na kradzionym paliwie daleko nie zajechali

2023

Policjanci z żarskiej komendy zatrzymali mężczyzn w wieki 29 i 41 lat,  mieszkańców powiatu zgorzeleckiego, podejrzanych o kradzieże paliwa na łączną kwotę ponad 11 tys. złotych.

Powiat Żary | Nieznani sprawcy tankowali  i odjeżdżali nie płacąc za nie w Olszynie i Jagłowicach w czerwcu i lipcu tego roku. Przestępczy  proceder przerwali policjanci z żarskiej komendy. W  poniedziałek, 12 sierpnia  rano podczas służby patrolowej na terenie Żar funkcjonariusze zauważyli  kierującego  pojazdem marki Ford Fiesta, który gwałtownie przyspieszył na widok radiowozu, co wzbudziło ich podejrzenie.  Policjanci zawrócili i ruszyli w pościg, włączając sygnały świetlne i błyskowe.  Kierowca nie reagował kontynuując ucieczkę w kierunku miejscowości Marszów. Następnie skręcił w las, gdzie  wspólnie z pasażerem porzucili pojazd. Wewnątrz samochodu funkcjonariusze znaleźli elektronarzędzia, jak się okazało pochodzące z kradzieży z włamaniem do altanek. Prowadzone działania doprowadziły do zatrzymania tego samego dnia wymienionych mężczyzn. Byli to 29 i 41 -letni mieszkańcy powiatu zgorzeleckiego. Zgromadzony materiał pozwolił na  przedstawienie  podejrzanym zarzutów.

29-latek usłyszał ich 18, w tym 16 dotyczących kradzieży paliwa, jeden dot. kradzieży z włamaniem do altanki, z której zginęły elektronarzędzia oraz zarzut nie zatrzymania się do kontroli drogowej. 41-letni mężczyzna usłyszał 4 zarzuty dot. kradzieży paliwa i włamania do altanek.  Łączna wartość skradzionego paliwa to ponad 11 tys. złotych.    Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żarach i aresztował mężczyzn na trzy miesiące. Może im grozić do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy .

MK, źródło KPP Żary