Szybka jazda i spychanie samochodów na pobocze. Policja szuka świadków

2785

Żary | Policja szuka świadków, którzy w dniu 22 lipca br. na trasie Drożków – Lubsko i w samym Lubsku widzieli niebezpieczną jazdę kobiety kierującej VW Passatem.

Kobieta dziwnie i bardzo niebezpiecznie zachowywała się na drodze. Zajeżdżała drogę innym kierowcom zmuszając ich do zjeżdżania na pobocze. Policjanci z żarskiej drogówki wykonywali akurat tego dnia czynności przy drodze w Drożkowie. Podjechała do nich kobieta VW Passat i bardzo niewyraźnie zaczęła coś mówić do funkcjonariuszy. Chwilę później za kobietą zatrzymał się inny kierowca i poinformował policjantów, że kobieta bardzo niebezpiecznie jechała. Zajeżdżała drogę innym i zmuszała ich do zjeżdżania na pobocze. Kobieta szybko odjechała , kiedy usłyszała o czym policjanci rozmawiają z mężczyzną. Funkcjonariusze ruszyli natychmiast w pościg.

Uciekająca kobieta nie reagowała na sygnały świetlne i dźwiękowe, bardzo szybko jechała i zajeżdżała drogę innym. Podczas próby zatrzymania próbowała zepchnąć radiowóz z drogi. Na szczęście wkrótce później została zatrzymana.

Policja prosi o kontakt osoby, które zmuszone były do zjeżdżania na pobocze przez kierującą VW Passat w dniu 22 lipca 2019 r. , w celu uniknięcia zderzenia na trasie Drożków-Lubsko i w samym mieście Lubsko. Telefon do kontaktu 068 476-33-49