Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

894
fot. KPP Żary

ŻARY | Policjant kryminalny z żarskiej komendy, w czasie wolnym od służby, gdy spacerował z rodziną, zatrzymał 39-letniego nietrzeźwego kierowcę. Funkcjonariusz zauważył pojazd jadący „zygzakiem”. Kierujący osobowym fordem miał prawie promil alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania.

We wtorek, 10 sierpnia, późnym popołudniem, w Żarach na ulicy Artylerzystów, policjant podczas rodzinnego spaceru zauważył jadącego „zygzakiem” osobowego forda. Był to sygnał dla funkcjonariusza, że przyczyną takiej jazdy może być alkohol, dlatego natychmiast podbiegł do zatrzymującego się przed sygnalizacją świetlną pojazdu.

Już po pierwszych słowach wypowiedzianych przez kierującego, policjant miał pewność, że jest on nietrzeźwy. Wyjął kluczki, uniemożliwiając kierowcy kontynuowanie dalszej jazdy oraz nakazał mu zająć miejsce na tylnej kanapie. Funkcjonariusz przekazał nietrzeźwego mężczyznę mundurowym z żarskiej drogówki, których wezwał na miejsce. Badanie stanu trzeźwości 39-letniego kierowcy wykazało prawie promil alkoholu w jego organizmie. Ponadto okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

kom. Aneta Berestecka