Niedziela w Zielonym Lesie z WOŚP

748
fot. PTTK Żary

ŻARY | Co można robić w niedzielne południe? Wiele rzeczy. Między innymi można wybrać się do Zielonego Lasu.

W ramach 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w całej Polsce organizowane są biegi – w tym roku po raz piętnasty – pod hasłem „Policz się z cukrzycą”. Biegi nie takie, jak przez ostatnie lata. Wcześniej nie było sanitarnych obostrzeń. Teraz są i o tym trzeba pamiętać. Również o tym, że ruch to zdrowie. I jest to aktualne zawsze.

– Marsz, bieg, jazda rowerem… 5 km trasą Parkrun to w niedzielę 31 stycznia br. w godz. 12:00-15:00 WOŚP w żarskim Zielonym Lesie. Start spod basenu, ul. Źródlana. Wszystko z zachowaniem reżimu sanitarnego. Dzięki kol. Damianowi S. będzie ognisko. Patyki na kiełbaski czekają, wszystko we własnym zakresie. Czekamy na całe rodziny – zachęca do akcji Elżbieta Łobacz-Bącal, szefowa żarskiego PTTK.

A przy okazji można też wspierać coroczną akcję WOŚP. Jak kto chce, chyba że nie chce. Obowiązku nie ma. Tak czy siak, żarska służba zdrowia zyskała na tym wiele. Nowoczesny sprzęt medyczny, podarowany przez Fundację WOŚP, pracuje na szpitalnych oddziałach. I ratuje życie. Przy okazji niedzielnej wizyty w Zielonym Lesie i po pokonaniu pięciokilometrowej trasy, będzie można otrzymać okolicznościowy, pamiątkowy dyplom.

A tymczasem, według stanu na 30 stycznia 2021, na cel 29. Finału WOŚP, zebrano już ponad 40 milionów złotych.

Andrzej Buczyński

fot. PTTK Żary