Miasto funduje szczepionki

2991

Mieszkańcy Żar po 65 roku życia mogą skorzystać z nieodpłatnych szczepień profilaktycznych przeciwko grypie.

– 1 września rozpoczęliśmy kolejny, trzeci już jesienny sezon szczepień naszych seniorów – mówi Krystyna Kozłowska, naczelnik wydziału spraw społecznych w żarskim ratuszu. – Szczepienia są prowadzone przez Prywatne Centrum Chirurgiczne „Eskulap”, które zostało wyłonione w drodze konkursu do realizacji tego programu.

Każda osoba chętna, zamieszkała w Żarach i spełniająca kryterium wiekowe, przejdzie badanie kwalifikacyjne i jeśli nie będzie przeciwwskazań, otrzyma jedną dawkę szczepionki.

Cała akcja finansowana jest z budżetu miasta. Przewidziano, że w tym roku przeznaczona na to pula pieniędzy wystarczy na zaszczepienie maksymalnie 1250 osób. W poprzednich latach szczepionek wystarczyło dla wszystkich chętnych.

Aby skorzystać ze szczepienia, należy odwiedzić Prywatne Centrum Chirurgiczne „Eskulap”, mieszczące się przy ul. Moniuszki 2, od poniedziałku do piątku w godzinach od 12.00 do 18.00. Akcja szczepień potrwa do 30 listopada 2017 roku, lub do wyczerpania limitu szczepionek.                                                                                            ATB