Pościg i nietrzeźwi. Cztery osoby zatrzymane

776
fot. KPP Żary

POWIAT ŻARSKI | Niepokojący bilans weekendu. Na ternie powiatu żarskiego policjanci udaremnili dalszą jazdę trzem nietrzeźwym kierującym oraz jednemu pod wpływem środków odurzających.

W sobotę, 7 sierpnia, o drugiej nad ranem, w miejscowości Dąbrowa patrol Ruchu Drogowego KPP w Żarach zatrzymał do kontroli drogowej 32-letniego kierowcę pojazdu marki Audi. Kierujący mieszkaniec gminy Lubsko przebadany został na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna prowadził pojazd po drodze publicznej mając blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. W tym samym dniu, przed godziną 7:00 w Żarach, do kontroli drogowej zatrzymany został przez patrol Ruchu Drogowego mieszkaniec gminy Lipinki Łużyckie. 23-letni kierowca mercedesa poddany został badaniu stanu trzeźwości. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Jeszcze w sobotę, przed północą, policjanci Ruchu Drogowego w Żarach na ul. Ułańskiej poddali badaniu stanu trzeźwości kierującego volkswagenem – mieszkańca wielkopolski. 31-letni mężczyzna miał blisko jeden promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyznom grozi do dwóch lat pozbawienia wolności. Za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

Do niebezpiecznego zachowania doszło w sobotę po godzinie 21.00 na drodze pomiędzy miejscowościami Czaple, Niwica i Chwaliszowice w gminie Trzebiel. Do kontroli drogowej nie zatrzymał się kierujący oplem. Pościg za wyżej wymienionym podjęli funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Żarach, zatrzymując kierowcę w miejscowości Gniewoszyce. 41-letni mężczyzna, bez stałego miejsca zamieszkania, poddany został badaniu na zawartość środków odurzających w organizmie. Wynik przeprowadzonego testu okazał się pozytywny. W celu dokładnego określenia stężenia i rodzaju środka odurzającego w organizmie, mężczyźnie pobrana została krew. Okazało się, że zatrzymany mężczyzna był również poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Mając na swoim koncie kolejne naruszenia prawa, aresztu szybko nie opuści.

kom. Aneta Berestecka