Transgraniczny pościg za złodziejem (video)

4737

Policjanci z Komisariatu Policji w Iłowej zatrzymali uciekającego kierowcę, który jadąc skradzionym w Niemczech samochodem, nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Pościg transgraniczny prowadzony był drogą krajową nr 18 przez granicę w Olszynie. Skuteczne działania policjantów z Iłowej zakończyły się zatrzymaniem uciekającego kierowcy i odzyskaniem skradzionego auta.

W środę, 13 września br. oficer dyżurny policji w Żaganiu otrzymał informację o trwającym z kierunku Niemiec pościgu transgranicznym za samochodem m-ki Volkswagen T5, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej niemieckim policjantom. Pościg prowadziły dwa niemieckie radiowozy, a po przekroczeniu granicy w Olszynie do akcji włączyli się funkcjonariusze Straży Granicznej. Dyżurny żagańskiej jednostki skierował w rejon drogi krajowej nr 18 policjantów z Komisariatu Policji w Iłowej. Kierujący skradzionym busem  chcąc uniknąć zatrzymania najpierw uderzył w jadący samochód m-ki BMW, a następnie na węźle Iłowa doprowadził do kolizji z niemieckim radiowozem, który próbował zablokować mu przejazd. Wówczas samochód skręcił w drogę wojewódzką nr 296 jadąc w kierunku Żagania. Pościg za skradzionym autem kontynuowali policjanci z Komisariatu Policji w Iłowej. W pewnym momencie uciekający bus skręcił w leśną drogę, a po przejechaniu kilkuset metrów kierowca porzucił auto i zaczął uciekać pieszo. Policjanci z Iłowej po krótkim pościgu pieszym zatrzymali uciekającego kierowcę i zabezpieczyli skradziony samochód. Okazało się, że w kradzionym samochodzie znajdowały się myjki ciśnieniowe i inny sprzęt do sprzątania, należący do niemieckiej firmy. Wartość odzyskanego auta to około 40 tys. złotych.

Zatrzymany mężczyzna to 63-letni mieszkaniec powiatu żagańskiego. Podejrzewany o niezatrzymanie się do kontroli drogowej i kradzież samochodu m-ki Volkswagen T5 został już przesłuchany przez policjantów z Iłowej, a następnie doprowadzony do izby zatrzymań w Komendzie Powiatowej Policji w Żaganiu. Dzisiaj zostanie złożony wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.

MK, foto i video KPP Gorzów