Niepełnosprawni na błękicie

3481
foto Andrzej Buczyński

Kolejne miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych kierowców zostaną oznakowane w szczególny sposób.

Teraz już nie będzie żadnych wątpliwości, że miejsce parkingowe przeznaczone jest wyłącznie dla osoby niepełnosprawnej. Zwyczajnie, nie da się tego przegapić. Na żarskich parkingach niebieska farba poszła w ruch.

– Zgodnie z wprowadzonym niedawno rozporządzeniem, tak właśnie teraz powinny wyglądać miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych – informuje Rafał Fularski, naczelnik wydziału infrastruktury technicznej w żarskim ratuszu. – Ale to nie oznacza automatycznie, że jeśli miejsce parkingowe nie będzie wymalowane na niebiesko, to każdy może na nim parkować.

Zasady obowiązujące do tej pory, ciągle obowiązują. A zatem, miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych wyróżnione znakiem poziomym i pionowym, nadal zachowuje swój status, nawet jeśli nie ma niebieskiej nawierzchni. I każda osoba parkująca w takim miejscu – nie posiadającą stosownych uprawnień – musi mieć świadomość, że w tym momencie łamie przepisy prawa o ruchu drogowym. A to może nieść za sobą konsekwencje w postaci mandatu.

ATB