Ścieżka nie tylko dla aktywnych

2857

Długo wyczekiwana ścieżka pieszo-rowerowa wokół zalewu „Karaś” w Lubsku została oficjalnie otwarta.

Blisko dwukilometrowa ścieżka pieszo-rowerowa wraz z elementami małej architektury, dwiema altanami, molem widokowym i jedenastoma pomostami powstała w ramach projektu pn. „Przygoda z Nysą – zagospodarowanie turystyczne pogranicza polsko-niemieckiego – etap IV”.

Każdy z uczestników mógł pobrać okazjonalną Kartę Uczestnika, a po wzięciu udziału w przynajmniej jednej aktywności sportowej, prowadzonej przez doświadczonych instruktorów, otrzymać atrakcyjny upominek. Nagrodą specjalną był rower ufundowany przez starostę Janusza Dudojcia. Szczęśliwy los wyciągnął Bartosz Szymczak. Sportowych porad – przez cały czas trwania festynu – udzielali instruktorzy: Lidia Czyż (nordic walking), Bogusław Jagmin (jazda na rolkach), Piotr Węcławski (rowery), Grzegorz Rutkowski (wędkarstwo), Andrzej Tomiałowicz (wspinaczka na ściance treningowej) oraz Wiesław Pastuszka (biegi).

Nie brakowało atrakcji i zabaw dla dzieci, a wszystkim czas umilała muzyka na żywo w wykonaniu Lecha Krychowskiego i zespołu Prima Sort.

– Ścieżka ma służyć nie tylko tym, którzy lubią ruch i aktywność fizyczną związaną z  rowerami, biegami czy rolkami, ale i tym, którzy lubią pospacerować w gronie rodzinnym czy posiedzieć na wodą. Krótko mówiąc tym, którzy w różny sposób chcą korzystać z uroku tego miejsca – podsumowuje starosta Janusz Dudojć.

Paweł Skrzypczyński