Kilkanaście włamań do lokali handlowych i kradzież gotówki

1999
włamywacz,policja,kajdany,zatrzymany

Żary | Dzielnicowi z Żar zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który podejrzany jest o dokonanie kilkunastu kradzieży z włamaniem do lokali handlowych i usługowych na terenie miasta.

W lipcu oraz w sierpniu na terenie Żar doszło do kilkunastu kradzieży z włamaniem do lokali handlowych i usługowych. Nieznany sprawca wybijał szyby w oknach lub drzwiach, wchodził do pomieszczeń i zabierał z kasetek pozostawione w nich pieniądze. Przestępczy proceder został przerwany w piątek wieczorem, 16 sierpnia. Do komendy wpłynęło zgłoszenie o włamaniu do sklepu, sprawca miał uciekać w kierunku ulicy Podwale, jak poinformował pracownik firmy ochroniarskiej. Włamywacz dostał się na dach szkoły. Skierowani na miejsce policjanci schwytali na dachu uciekającego 31-latka.  Mężczyzna przyznał, że po drodze zgubił spodenki z bilonem oraz kopertę z 470 zł.  Gotówkę chwilę wcześniej zabrał z dwóch lokali handlowych przy ul. Wrocławskiej.  Policjanci znaleźli i zabezpieczyli pieniądze. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Zgromadzony materiał pozwolił na przedstawienie podejrzanemu 13 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży z włamaniem. Do przestępstw doszło w lipcu oraz w sierpniu. Łącznie  skradł gotówkę w kwocie ponad 12 tys. złotych.

W poniedziałek Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żarach i aresztował mężczyznę na trzy miesiące. Z uwagi na działanie w warunkach recydywy  może mu grozić nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

MK, źródło KPP Żary