Skaldowie i Broadway w Żarach (zdjęcia)

4394

Niedzielny repertuar z okazji Dni Żar, spodobał się żarskiej publiczności. Wieczorem na dużej scenie wystąpiła legendarna grupa Skaldowie oraz aktorzy Teatru Broadway ze Szczecina.

Zespół Skaldowie występuje na scenie już 52 lata. Jacek Zieliński powiedział ze sceny tak – Żary to wspaniała miejscowość. Byliśmy tutaj już kilka razy. Z czym nam się kojarzą Żary? Z żarem, takim prawdziwym, żarem uczuć. No i przede wszystkim w mieszkańcach Żar trzymają się żarty! W Żarach jest naprawdę wspaniała i wyjątkowa publiczność. Zespół wykonał kilkanaście przebojów ze swojego repertuaru. Okazało się, że te najbardziej znane publiczności to utwory z lat 60-tych. Wszyscy nucili je razem z zespołem.

Po wspaniałym występie Skaldów przyszedł czas na teatralne wydarzenie. Na scenie wystąpili aktorzy teatru Broadway ze Szczecina. 25 osobowa grupa utalentowanych aktorów, tancerzy i piosenkarzy muzycznego teatru, zaprezentowała żarskiej publiczności repertuar musicalowy, rewiowy i kabaretowy. Aktorzy przyjechali z 250 strojami oraz scenicznymi rekwizytami. To było naprawdę wspaniałe show! Artyści wykonali znane utwory muzyczne zachowując stylistykę nawiązującą do tradycji przedwojennych teatrów muzycznych.

MK