Kolejna plantacja marihuany pod lasem

3668

Druga w tym miesiącu plantacja marihuany została namierzona i zlikwidowana przez policję.

We wtorek, 29 sierpnia br. dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Żarach na nieużytkach w pobliżu lasu pod Żarami odkryli uprawę marihuany. Pod lasem w zacisznym miejscu rosło kilkadziesiąt krzewów konopi indyjskich. Rośliny znajdowały  się w różnej fazie wzrostu, od 40 do 120 cm. Użyty przez funkcjonariuszy tester narkotykowy potwierdził, że jest to marihuana. Do ujawnienia dużej plantacji marihuany na nieużytkach pod Żarami doszło także 2 sierpnia br., o czym informowaliśmy na łamach naszego portalu.

Narkotyki zostaną przebadane w laboratorium policyjnym, a następnie po wydaniu postanowienia przez sąd –zniszczone.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii Art. 63 mówi

  1. Kto, wbrew przepisom ustawy, uprawia mak, z wyjątkiem maku niskomorfinowego, konopie, z wyjątkiem konopi włóknistych, lub krzew koki, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
  2. Tej samej karze podlega, kto, wbrew przepisom ustawy, zbiera mleczko makowe, opium, słomę makową, liście koki, żywicę lub ziele konopi innych niż włókniste.
  3. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest uprawa mogąca dostarczyć znacznej ilości słomy makowej, liści koki, żywicy lub ziela konopi innych niż włókniste, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

MK