19-latka potrąciła mężczyznę na przejściu dla pieszych

3933
Ulica Zielonogórska w Żarach

Opady śniegu, ujemne temperatury, śliska nawierzchnia, dekoncentracja, to wszystko może przyczynić się do niebezpiecznych sytuacji na drodze.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w piątek, 8 grudnia na ul. Zielonogórskiej w Żarach. Kierująca samochodem renault trafic , 19-letnia mieszkanka powiatu żarskiego nie ustąpiła pierwszeństwa pieszemu , który przechodził przez przejście dla pieszych, doprowadzając do zderzenia. Poszkodowany 39-letni mężczyzna  ze złamaną nogą został przetransportowany do szpitala.

Policja apeluje aby kierowcy zwracali uwagę na pieszych, którzy mogą pojawić się również w innych miejscach na drodze niż pasy. – Zwalniajmy już w momencie, kiedy zbliżamy się do przejścia dla pieszych, nie hamujmy gwałtownie oraz zachowajmy większy odstęp od poprzedzającego samochodu – mówi rzecznik prasowy KPP w Żarach podinsp. Aneta Berestecka.  Bądźmy ostrożni zarówno, kiedy kierujemy pojazdem, jak również, kiedy poruszamy się pieszo. Szczególnie o zmroku lub wczesnym rankiem zakładajmy odblaski, aby być lepiej widocznym .

Noszenie odblasków to nie tylko bezpieczeństwo, ale również nasz obowiązek wynikający z przepisów  Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym. Art. 11 pkt 4a, nakłada obowiązek używania odblasków przez pieszych poruszających się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym w miejscu, gdzie nie ma chodnika lub drogi przeznaczonej wyłącznie dla pieszych.

MK, foto ARMG