Weekendowe sukcesy sportowe żarskiego Agrosu

816
Marcin Jung wicemistrzem Polski w siedmioboju. fot. Agros Żary

SPORT | Po minionym weekendzie zawodnicy klubu sportowego Agros Żary mają wiele powodów do świętowania.

W Toruniu zakończyły się Halowe Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Marcin Jung został Wicemistrzem Polski w siedmioboju. Wspaniałe wystartowała debiutująca na hali Natalia Gielicz w biegu na 60 m. przez płotki, która już w eliminacjach ustanowiła rekord klubu a w finale poprawiła go jeszcze uzyskując rezultat 8,77 s. zajmując VI miejsce – ten wynik w poprzednich latach dawał medal.

Rozgrywany w Poznaniu Puchar Polski seniorek to pierwsza tak ważna impreza pań w tym sezonie. Oliwia Charchalis po bardzo dobrych walkach dotarła do półfinału Pucharu Polski. W walce o wielki finał musiała uznać wyższość wielkiej mistrzyni, ikony sportu zapaśniczego w Polsce i na świecie – Iwony Matkowskiej. Ta porażka na pewno dużo mniej boli. Iwona Matkowska (wychowanka żarskiego Agrosu), dołożyła swoją cegiełkę w kształtowaniu talentu Oliwki, a że nauczyciel z niej wymagający, nie było taryfy ulgowej dla młodej Oliwki.

Oliwia w walce o brąz przegrała z utytułowaną Weroniką Sikorą z poznańskiego Grunwaldu. Kategoria 50 kg naszpikowana była zawodniczkami doświadczonymi i wielokrotnymi medalistkami Mistrzostw Polski i imprez najwyższej światowej rangi, na czele z wychowanką Agrosu Iwoną Matkowski. Start żarskiej juniorki w Pucharze Polski seniorek uznać należy za duży sukces i motywację dla zawodniczki do walki o mistrzowskie laury w kategorii juniorskiej. Zwyciężczynią kategorii wagowej do 50 kg została na zawsze agrosowa Iwona Matkowska.

Gracjan Jedut (59 kg) i Wojciech Kuźmiak (53 kg) zostali zwycięzcami ogólnopolskiego turnieju w Poznaniu. Na zakończenie zgrupowania Kadry Narodowej kadetów Wojciech Kuźmiak i Gracjan Jedut uczestniczyli w turnieju im. Bogdana Brody i w znakomitym stylu zwyciężyli w swoich kategoriach wagowych.