Puchar Wójta wręczany nocą

737

GMINA ŻARY | Ponad 20 sumików karłowatych wyłowili wędkarze w piątek, 8 października, podczas II Gminnych Zawodów Wędkarskich o Puchar Wójta Gminy Żary.

Pierwsze zawody o Puchar Wójta zorganizowano w sierpniu tego roku. Tym razem na porę wędkowania na kompleksie rekreacyjnym po dawnym basenie w Mirostowicach Dolnych wybrano wieczór. Łowienie trwało 1,5 godziny. O zwycięstwie zdecydowała ilość wyłowionych ryb. Zawodnicy wiedzieli, że każdy inny wyłowiony gatunek zostaje wypuszczony do wody. Ochotnicy z OSP z Mirostowic Dolnych zadbali o oświetlenie terenu, a sołtys wraz z radą sołecką przygotowali potrawy z grilla.

– Cieszy mnie, że mieszkańcy gminy Żary tak chętnie uczestniczą w takich imprezach, to jedno z kryteriów – podsumował wójt Leszek Mrożek. – Tym razem, z uwagi na porę, przyjęliśmy jedną kategorię – powyżej 15. roku życia, ale myślę że w kolejnych zawodach będzie też konkurencja dla dzieci.

Puchar zwycięzcy i talon o wartości 120 zł zdobył Bogdan Reczuch z Łazu. Pucharem i bonem upominkowym (110 zł) za drugie nagrodzony został Tomasz Bednarek z Mirostowic Dolnych. Trzecie miejsce zajął Patryk Poprawski z Mirostowic Dolnych – również otrzymał puchar oraz bon o wartości 100 zł.

Leszek Mrożek, wręczając nagrody, pogratulował uczestnikom i już zapowiedział kolejną edycję sportowego wędkowania. Zaplanowano ją na maj przyszłego roku.

ATB (źródło: UG Żary)