Najlepsi w Agrosie. Podsumowanie sezonu 2020

539
fot. ARMG

ZAPASY / LEKKOATLETYKA | Sportowcy i działacze żarskiego klubu sportowego Agros Żary, a także zaproszeni goście, spotkali się 18 września na dorocznym podsumowaniu sezonu.

Jak co roku, najlepszym zawodniczkom i zawodnikom przyznawane są wyróżnienia i nagrody. Dotyczy to zarówno sekcji zapaśniczej, jak i lekkoatletycznej. Kto był najlepszy w klasyfikacji klubowej? Szczegóły w poniższym zestawieniu, wraz z osiągnięciami sportowymi.

CHALLANGE 2020 MLKS AGROS ŻARY – LEKKOATLETYKA

1 miejsce – Marcin Jung
Członek Kadry Narodowej.
1 miejsce w siedmioboju w Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu 14-16.02.2020.
1 miejsce w 10-boju w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Radomiu 18-20.09.2020 – dwukrotny Mistrz Województwa w skoku wzwyż i biegu na 200 m. Słubice 08.10.2020.

2 miejsce – Kinga Pecyna
Członkini Kadry Wojewódzkiej Młodzików.
1 miejsce w rzucie młotem w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików – Zgorzelec – 15.09.2020.
8 miejsce w rzucie dyskiem w Mistrzostwach Polski Młodzików Słupsk 27.09.2020.
2 miejsce w rzucie dyskiem w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików – Zgorzelec – 15.09.2020.
6 miejsce w pchnięciu kulą – Finał Ogólnopolski LDK – Włocławek – 20.08.2020.

3 miejsce – Alicja Dudkiewicz
Członkini Zaplecza Kadry Narodowej.
3 miejsce w pchnięciu kulą w Mistrzostwach Polski LZS – Ciechanów 28.08.2020.
6 miejsce w Mistrzostwach Polski juniorów w Radomiu – 12.09.2020.
8 miejsce w pchnieciu kulą w Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu – 14.09.2020.

4 miejsce – Blanka Salamon
Członkini Kadry Wojewódzkiej Młodzików.
2 miejsce w wieloskoku – Finał Ogólnopolski LDK – Włocławek – 20.08.2020.
3 miejsce w biegu na 80 m.p.pł. i 2 miejsce w skoku w dal w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików – Zgorzelec- 15.09.2020.
9 miejsce w wieloskoku w Mistrzostwach Polski Młodzików – Słupsk – 27.09.2020.

5 miejsce – Zuzanna Mistoń
Członkini Zaplecza Kadry Narodowej.
5 miejsce w pięcioboju w Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu – 12-14.02.2020.
8 miejsce w sztafecie 4×100 m. w Mistrzostwach Polski juniorów w Radomiu – 12.09.2020.
9 miejsce w siedmioboju w Mistrzostwach Polski juniorów w wielobojach w Radomiu – 12.09.2020.
Finalistka biegu na 100 m.p.pł. w Mistrzostwach Polski juniorów w Radomiu – 12.09.2020.

6 miejsce – Miłosz Bielak
Członek Zaplecza Kadry Narodowej.
4 miejsce w biegu na 3000 m. w Mistrzostwach Polski LZS – Ciechanów – 28.08.2020.
9 miejsce w biegu na 3000 m. w Mistrzostwach Polski juniorów w Radomiu – 12.09.2020.

Wyróżnienia:

Emilia Fabiszewska
2 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w biegach Przełajowych – Nowa Sól 6.11.2020.
2 miejsce w biegu na 2000 m. w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików – Zgorzelec- 15.09.2020.
1 miejsce w biegu na 1000 m w Mistrzostwach Województwa – Słubice 8.10.2020.
4 miejsce w biegu na 1000 m. z przeszkodami, Finał Ogólnopolski LDK – Włocławek – 20.08.2020.
9 miejsce w biegu na 1000 m. z przeszkodami w Mistrzostwach Polski młodzików Słupsk 27.09.2020.

Oliwia Szymańska
3 miejsce w biegu na 60 m. w XXVI Ogólnopolskich Finałach Czwartków Lekkoatletycznych Łódź – 5-6.09.2020.
2 miejsce w biegu na 100 m. w Mistrzostwach Województwa – Słubice 8.10.2020.

Wyróżnienie specjalne – sztafeta 4x 100 m – młodzik
Fabian Deć, Kacper Mysiorek, Jakub Szakoła, Szymon Mac.
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików – Zgorzelec- 15.09.2020. – 1 miejsce 4×100 chł.
Mistrzostwa Polski Młodzików – Słupsk – 26-27.09.2020. – 2 miejsce 4×100 chł. – rekord województwa lubuskiego.

KLASYFIKACJA CHALLANGE 2020 MLKS AGROS ŻARY – ZAPASY KOBIET

1 miejsce – Martyna Gabryl
I m. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – 40 kg – Chełm.
II m. Puchar Polski – Turniej Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszehradzkich – Boguszów Gorce – junior młodszy – 43 kg.
2 m. Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych – 43 kg – Ciechanów.
Zawodniczka Kadry Narodowej juniorek młodszych.

2 miejsce – Oliwia Charchalis
I m. Puchar Polski seniorek Turniej Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszehradzkich – 50 kg – Boguszów Gorce.
V m. Mistrzostwa Polski juniorek – Siedlce – 50 kg.
Zawodniczka Kadry Narodowej juniorek.

3 miejsce – Zuzanna Kuczma
III m. Mistrzostwa Polski juniorek – Siedlce – 68 kg.
Zawodniczka Kadry Narodowej juniorek.

Wyróżnienie:

Izabela Gronkowska
III m. Międzywojewódzkie Mistrzostwa młodziczek – Pelplin.
V m. Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe – Ciechanów.

KLASYFIKACJA CHALLANGE 2020 MLKS AGROS ŻARY – ZAPASY STYL KLASYCZNY

1 miejsce – Wojciech Kuźmiak
II m. Puchar Polski juniorów młodszych – Warszawa – 45 kg.
III m. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Janów Lubelski – 45 kg.
I m. Otwarte Mistrzostwa województwa lubuskiego młodzik – Żary – 48 kg.
Zawodnik Kadry Narodowej kadetów (junior młodszy).

2 miejsce – Kamil Nowak
II m. Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe – młodzieżowiec – 82 kg – Siedlce.
V m. Mistrzostwa Polski juniorów – Racibórz – 67 kg.
V m. Puchar Polski juniorów – Racibórz – 72 kg.
Zawodnik kadry Narodowej juniorów.

3 miejsce – Gracjan Jedut
I m. Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe – Siedlce – 55 kg.
VII m. Puchar Polski kadetów – Warszawa – 55 kg.
X m. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Janów Lubelski – 55 kg.
Zawodnik kadry Narodowej kadetów (junior młodszy).

Wyróżnienie:

Wiktor Błaszczyk
III m. Międzywojewódzkie Mistrzostwa młodzików styl klasyczny – Żukowo.
III m. Międzywojewódzkie Mistrzostwa młodzików styl wolny – Pelplin.
III m. Mistrzostw Krajowego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe – Ciechanów.

ATB