Zaginął 68-latek, który może mieć zaniki pamięci

2946

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu prowadzą poszukiwania  zaginionego Ryszarda Prokopa.

Mężczyzna w wieku 68 lat widziany był po raz ostatni 1 sierpnia w Małomicach, w powiecie żagańskim i do tej pory nie nawiązał kontaktu z rodziną.  W Małomicach została przeprowadzona akcja poszukiwawcza, w której policjantów wspierali strażacy i mieszkańcy. Wykorzystany został pies tropiący, przeszkolony do szukania ludzi. Mundurowi sprawdzali kompleksy leśne, przeczesywali pola, sprawdzali teren przy zbiornikach wodnych do których mógł dotrzeć. Kontrolowane są wszelkie możliwe miejsca, w których mężczyzna mógłby przebywać.

Zaginiony RYSZARD PROKOP:

– wzrost: około 172 cm

– krępa budowa ciała

– włosy: siwe, średniej długości

– oczy: szare

– twarz: owalna

– ubrany w niebieską koszulkę z krótkim rękawem, szare długie spodnie materiałowe, sandały, czapka bejsbolówka na głowie, na lewej ręce posiada smartwatch z paskiem koloru czarnego.

Zaginiony może poruszać się rowerem typu damka koloru białego, pomarańczowy pasek na ramie, koszyk koloru czarnego. Osoba może mieć zaniki pamięci.

Wszystkie osoby, które zauważą osobę odpowiadającą rysopisowi lub mogące mieć informacje gdzie przebywa proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Żaganiu bądź numerami alarmowymi 997 i 112.

MK, źródło Lubuska Policja