Pracownica stacji paliw w Olszynie oddaje znaleziony portfel. Było w nim aż 8 tys. złotych

3156
freeimages.com

W minionym tygodniu  pracownica stacji paliw w Olszynie  znalazła portfel, który leżał pomiędzy  produktami na terenie stacji. W środku znajdowała się gotówka w różnych walutach.

W portfelu było około 8 tys. złotych.  Nie było w nim za to  dokumentów, więc nie można było od razu ustalić do kogo należy wartościowa zguba. Znajdowała się w nim natomiast  karta do jednego z salonów jubilerskich. Na karcie umieszczone były adresy  przedstawicielstw firmy jubilerskiej. Najbliższy znajdował się na terenie Niemiec. Policjanci skontaktowali się z pracownikiem salonu informując o całej sytuacji, a ten z kolei dowiedział się, że karta należy do obywatela Chin. Zadzwonił niezwłocznie do mężczyzny opowiadając mu całą historię. Poprosił właściciela portfela o kontakt z policjantami w Trzebielu. W trakcie rozmowy telefonicznej funkcjonariusze upewnili się, że portfel należny do rozmówcy. Portfel z pieniędzmi zostanie przekazany właścicielowi za pośrednictwem ambasadora Chin w Warszawie.

Dzięki uczciwości pracownicy stacji paliw w Olszynie oraz sprawnemu działaniu policjantów, mężczyzna będzie mógł cieszyć się z odzyskanej gotówki.

MK