To jest magia Świąt!

1250
Paweł Andrzejewicz, organizator akcji "Biegiem po karmę". fot. Pafcio Biega

ŻARY | Zmęczony, ale szczęśliwy – tak na koniec akcji „Biegiem po Karmę” powiedział jej organizator Paweł Andrzejewicz. Tegoroczna zbiórka karmy dla Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Żarach zakończyła się ogromnym sukcesem.

Finał akcji zorganizowany został w niedzielę, 3 grudnia, na stadionie Syrena. Ale już wcześniej do organizatora zgłaszały się firmy, instytucje, kluby sportowe, które postanowiły wziąć udział w tym wydarzeniu. Każdy mógł przynieść dowolną ilość karmy, koców, czy zabawek dla zwierząt, a przy okazji pobiegać, ogrzać się przy ognisku i skorzystać z poczęstunku. Atrakcji było sporo. Najważniejsze, że akcja zakończyła się ogromnym sukcesem. Zebrano łącznie 2 tony karmy, a dokładnie: sucha psia – 1450 kg, mokra psia – 370 kg, sucha kocia – 100 kg, mokra kocia – 160 kg. Do tego koce, kołdry, legowiska, smycze, zabawki… Takie wydarzenie pod hasłem „Biegiem po Karmę” w Żarach nie jest organizowane po praz pierwszy. Dla porównania – w ubiegłym roku zebrano 1 tonę, natomiast 2 lata temu – 700 kg. Tym bardziej więc tegoroczny wynik zaskoczył nawet samego pomysłodawcę.

– Bardzo dziękuję wszystkim za udział w akcji Biegiem po Karmę – mówi Paweł Andrzejewicz. – Bez Was mogłoby się nie udać. Pomaganie jest fajne. Do zobaczenia za rok.

fot. Andrzej Buczyński
Na każdego uczestnika akcji czekało ognisko i poczęstunek. fot. Andrzej Buczyński

ATB