Uwaga przedsiębiorcy! Nie dajcie się nabrać na darmową reklamę

3257

Na terenie powiatu żagańskiego pojawiła się szajka oszustów, którzy naciągają drobnych przedsiębiorców na fałszywe reklamy.

W dniu 9 i 10 sierpnia tego roku do Komisariatu Policji w Szprotawie zgłosiły się dwie osoby oszukane na darmowe reklamy. Ze zgłoszeń dwóch właścicieli szprotawskich sklepów wynika, że zostali oszukani przez kobiety podające się za pracowników urzędu pracy lub studentki, które oferowały usługi marketingowe na rzecz ich firmy np.reklamę w Internecie, ulotki, itp.. Schemat oszustów był podobny – przestępcy oferowali świadczenie usług reklamowych  m.in. w Internecie . Twierdzili, że za pierwszy miesiąc reklamy trzeba zapłacić tylko złotówkę, a przez następne miesiące koszty reklamy będą pokrywane z programu finansowanego przez Unię Europejską. Oszuści dawali do podpisu umowę na świadczenie usług reklamowych. Przedsiębiorcy w natłoku zawodowych obowiązków podpisali dokumenty bez wcześniejszego zapoznania się z ich treścią i dokładnego przeczytania warunków umowy. Okazało się później, że zawarli umowy na okres 24 miesięcy, a za każdy miesiąc reklamy  trzeba zapłacić kilkaset złotych.

Wielu przedsiębiorców może dać się nabrać na nieprawdziwe działania marketingowe, bo w natłoku zawodowych obowiązków, nie mają czasu czytać treści przedstawianych im umów. A w tym właśnie tkwi cała istota oszustwa. Apelujemy więc o rozsądek i uwagę przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy.

MK