Skradzione auto odzyskali już następnego dnia

883
fot. KPP Żary

POWIAT ŻARSKI | Policjanci szybko zatrzymali podejrzanego o kradzież samochodu i odzyskali pojazd. 31-latek usłyszał zarzut, a pojazd wrócił do właściciela. Mężczyźnie może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Żarach w poniedziałek (12.04) przyjął telefoniczne zgłoszenie o kradzieży pojazdu marki BMW w jednej z miejscowości w powiecie żarskim.
Do zdarzenia miało dojść tego samego dnia. Według wstępnych ustaleń nieznany sprawca z parkingu przed miejscem zamieszkania pokrzywdzonego miał załadować samochód na lawetę i oddalić się w nieznanym kierunku.

Podjęte w tej sprawie działania przyniosły efekt już kolejnego dnia. Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Łęknicy na jednej z posesji ujawnili kradzione auto. Po wykonaniu czynności procesowych, odzyskany samochód przekazali właścicielowi. Policjanci ustalili również podejrzanego o to przestępstwo. Był nim 31-letni mieszkaniec powiatu żarskiego.

Według ustaleń śledczych, mężczyzna zlecił przewiezienie samochodu. Przyjechał na miejsce, gdzie zaparkowany był pojazd twierdząc, że zapomniał kluczyka. Kierowca lawety niczego nie podejrzewając, przewiózł samochód kilkadziesiąt kilometrów dalej. 31-latek został zatrzymany. Kolejnego dnia usłyszał zarzut kradzieży. Za tego typu przestępstwo może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

fot. KPP Żary

komisarz Aneta Berestecka
oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Żarach