164 szczepienia pierwszego dnia

810
fot. UM Żary

ŻARY | 19 kwietnia w Żarach wojewoda lubuski Władysław Dajczak, wraz z dyrektorem lubuskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia Piotrem Bromberem, burmistrz Żar Danutą Madej, starostą żarskim Józefem Radzionem oraz prezes Szpitala na Wyspie Jolantą Dankiewicz otworzyli pierwszy w województwie lubuskim Punkt Szczepień Powszechnych, znajdującym się w budynku Pływalni Wodnik. Realizatorem programu jest Szpital na Wyspie.

– Jest to bardzo ważny moment w procesie szczepień Polaków żebyśmy mogli jak najszybciej powrócić do normalności. Tak jak podkreśla premier Mateusz Morawiecki i Rada Medyczna działająca przy premierze, dzięki szczepieniom mamy prawdziwą szansę na zwalczenie pandemii. Szczepienia, które są teraz organizowane przez polski rząd, Narodowy Program Szczepień, to droga do normalności i chcemy żeby stało się to jak najszybciej – powiedział w czasie konferencji prasowej wojewoda Władysław Dajczak.

W poniedziałek, podczas pierwszego dnia działalności nowego punktu, zaszczepiono 164 osoby. Zakłada się, że obecnie można tu wykonać 200 szczepień dziennie. Dzwoniąc na infolinię 989 można poprosić o zapisanie do tego punktu, albo zmianę już przydzielonego terminu i zaszczepienie w Żarach przy ul. Telemanna 1.

Od 20 kwietnia mogą zapisywać się na szczepienie osoby urodzone w 1969 roku i starsze.

fot. Szpital na Wyspie

ATB (źródło: LUW, UM Żary)