Żary | Charytatywna akcja na 100-lecie Policji

2026
foto Andrzej Buczyński
foto Andrzej Buczyński

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żarach zorganizowali turniej piłki nożnej. Na murawie spotkały się drużyny policjantów, strażaków, sędziów piłkarskich, straży granicznej, policjantów z Niemiec. Wydarzenie zorganizowane zostało, aby uczcić 100. rocznicę powstania Policji Państwowej i wspomóc charytatywnie 3-letniego Mikołajka -synka policjanta z żarskiej komendy.

Wspaniała atmosfera i ludzie oraz poczucie, że robi się coś cennego i dobrego towarzyszyły wszystkim, którzy w piątek,24 maja 2019 r.  przyszli na stadion ,,Unii” przy ul. Wojska Polskiego 56 w Żarach. Policjanci i pracownicy cywilni z żarskiej komendy zorganizowali w tym dniu ,,Turniej Piłki Nożnej o puchar Komendanta Powiatowego Policji w Żarach w setną rocznicę powstania Policji Państwowej „. Wydarzenie sportowe połączone było z charytatywnym festynem podczas, którego zbierano środki na rehabilitację 3 -letniego Mikołajka Walaska- synka policjanta z żarskiej komendy, który od urodzenia ma uszkodzony rdzeń kręgowy.

Na murawie spotkały się drużyny policjantów z KPP w Żarach, strażaków z Komendy Powiatowej PSP w Żarach, sędziów piłkarskich, emerytów policyjnych, policjantów z CBŚP,  funkcjonariuszy Straży Granicznej, policjantów z niemieckiego Weiswasser i Cottbus. Mecze rozgrywane były już od wczesnych godzin porannych. Walka była bardzo zacięta, każdy chciał wygrać. Ostatecznie I miejsce zajęła drużyna z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żarach, II miejsce przypadło drużynie policjantów z  Cottbus, a III policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Żarach. Puchary wręczał szef żarskich policjantów  podinsp. Armand Pisarczyk -Łyczywek, który gratulował zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom oraz podziękował za uczestnictwo i wspaniałą atmosferę.

foto Andrzej Buczyński

Na wszystkich, którzy tego dnia pojawili się na boisku czekało wiele atrakcji. Dmuchane zamki, ścianka do wspinaczki, strzelnica, pokaz tresury psów policyjnych, rodeo, symulator zderzeń, malowanie twarzy.  Swoje stoiska promocyjne wystawili : WOPR i PCK, Komenda Powiatowa PSP w Żarach, Straż Miejska, Nadleśnictwo Lipinki, Straż Graniczna i oczywiście Komenda Powiatowa Policji w Żarach. Można było zjeść pieczoną kiełbaskę oraz pieczonego dzika, dla dzieci była wata cukrowa i popcorn.

Podczas festynu odbyła się licytacja charytatywna fantastycznych przedmiotów m.in. : piłek z autografem Bońka, koszulki z autografami Józefa Młynarczyka .

foto policja lubuska

Pogoda dopisała, gorące i otwarte serca ludzi również. Zebrano tego dnia 11 tys. 900 złotych na rehabilitację Mikołajka. 

Do zlicytowania pozostał jeszcze motocykl ,,Falubazu” skompletowany z części: siedzenie Andrzeja Huszczy, rama Rafała Dobruckiego, silnik Piotra Protasiewicza.  Aukcja charytatywna zostanie uruchomiona już niebawem.

MK, foto Andrzej Buczyński, źródło: KPP Żary