Udany debiut. Brąz Krzysztofa Geburka

909
fot. nadesłane

SPORTY WALKI | W Legnicy 10-12 czerwca 2021 odbyły się Mistrzostwa Polski K-1 seniorów i juniorów. Na zawody zgłosiło się 76 klubów i 261 zawodników z całej Polski. Z Klubu Korio Żary wystartowało dwoje zawodników Krzysztof Geburek i Patrycja Płonka.

Krzysztof wystartował w kategorii – 67kg senior. W pierwszej walce spodkał się z Filipem Szostakiem z Wisły Kraków pokonując go 3:0. W półfinale zawalczył z zawodnikiem z Jeleniej Góry Mateuszem Furmanem, również wygrywając 3:0. W trzeciej walce walce o finał musiał zmierzyć się z Oskarem Siegardem z klubu Hunter Gym Bydgoszcz, kilkukrotnym mistrzem Polski. Tę walkę Krzysztof przegrał na punkty.

Patrycja Płonka w swoim debiucie i pierwszych zawodach w życiu pierwszą walkę wygrała pewnie 3:0. W drugiej o brąz spodkała się z utytułowaną zawodniczką Pauliną Saczuk z Klubu AZS AWF Warszawa, z którą walczyła bardzo wyrównanie, nieznacznie przegrywając na punkty.

Patrycja i Krzysztof byli najmłodszymi zawodnikami w seniorach, bo mają dopiero 18 lat. Trenerem Klubu Korio Żary jest Dariusz Dychała.

fot. nadesłane
fot. nadesłane

nadesłane