Polikołaj i żarscy policjanci rozdawali kierowcom prezenty. Niektórzy jednak zasłużyli na rózgi

936
fot. KPP Żary

ŻARY | Na żarskich ulicach można było spotkać Polikołaja, który wspólnie z policjantami sprawdzał, czy kierujący jeżdżą zgodnie z przepisami. Dla jednych były prezenty, a dla innych rózgi.

We wtorek, 7 grudnia, od godz. 10.00 na żarskich ulicach można było spotkać policjantów w towarzystwie Polikołaja ubranego w niebieski strój. Wspólnie sprawdzali, czy kierowcy jeżdżą zgodnie z przepisami. Dla kierowców stosujących się do przepisów Polikołaj miał prezenty, a dla łamiących prawo rózgę.

Celem akcji zorganizowanej już po raz kolejny przez Radio „Eska” i Komendę Powiatową Policji w Żarach było promowanie wśród kierowców bezpiecznego i zgodnego z prawem stylu jazdy, a także tego, że warto być uprzejmym za kierownicą. Akcja spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród żaran. Uprzejmi kierowcy z uśmiechem przyjmowali odblaski i prezenty od „Polikołaja”, a ci nie zawsze grzeczni obiecali poprawę.
Odblaski wręczane przez policjantów, sfinansowane zostały ze środków otrzymanych z Gminy Żary o statusie miejskim, przeznaczonych na programy profilaktyczne.

fot. KPP Żary
fot. KPP Żary
fot. KPP Żary
fot. KPP Żary

kom. Aneta Berestecka