Wóz strażacki nadal będzie służył ochotnikom

737
fot. UG Żary

GMINA ŻARY | Przez 10 lat samochód służył jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Bieniowie. Strażacy mają już jednak nowe auto, więc gmina Żary przekazała wóz strażacki zaprzyjaźnionej gminie Lubrza w powiecie świebodzińskim.

Uroczystość przekazania średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki Renault Canvia odbyła się przy remizie strażackiej w Bieniowie. Zaraz po podpisaniu umowy, kluczyki do wozu przejął Marcin Rega, komendant OSP Nowa Wioska, by odpalić silnik i wypróbować głośność syreny.
– Wierzymy, że będzie wam służył tak samo dobrze jak naszej jednostce – podkreślał podczas uroczystości wójt gminy Żary Leszek Mrożek. – Nam w przeciągu kilku lat udało się wymienić całą flotę. Wszystkie nasze jednostki mają nowe samochody gaśnicze, dlatego cieszę się, że możemy wesprzeć waszą gminę i ochotników.
– Dziś jest nasz dobry dzień – dziękował za przekazany wóz Ryszard Skonieczek, wójt gminy Lubrza, w imieniu ochotników i całej gminy. – Nie wierzę w zbiegi okoliczności, ale w grudniu podczas akcji „rozkraczył” się 40-letni wysłużony star. Ochotnicy z Nowej Wioski zostali bez samochodu. Ten dar to nie przypadek.
Obaj włodarze wraz z Mariuszem Morawskim, komendantem powiatowym Państwowyej Straży Pożarnej w Żarach, podkreślali ogromną rolę formacji OSP w ratowaniu mienia, ale przede wszystkim życia i zdrowia mieszkańców.
W uroczystości uczestniczyli także Aneta Winnicka, prezes OSP Bieniów; Marcin Naks, komendant gminny OSP Lubrza; Henryk Sienkiewicz, komendant gminny OSP Gminy Żary oraz druhowie obu zaprzyjaźnionych jednostek.
– Tak wygląda przykład współpracy samorządowców Gminy Żary i Gminy Lubrza stwierdził Ryszard Skonieczek, wójt gminy Lubrza. – Samochód wygląda wspaniale, cieszy oko, sprawny technicznie, przestrzenna kabina dla 8 ochotników – dzięki temu prezentowi mieszkańcy naszej gminy mogą czuć się bezpieczniej.

fot. UG Żary
fot. UG Żary
fot. UG Żary

ATB (źródło UG Żary)